Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erről a BMW-ről mi a véleménye...

Erről a BMW-ről mi a véleményetek? Többi lent!

Figyelt kérdés

[link]


Sztem alul van árazva, vagy mégse?? Megéri megvenni??

Esetleg BMW tulajok mondanátok tapasztalatokat fenntartásról, fogyasztásról??

KÖSZÖNÖM!!



2013. okt. 18. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem ez van alul árazva, hanem a kereskedésekben lévők vannak túlárazva, mert sok kereskedő túl nagyot akar kaszálni 1-1 autón.

Bár, nem ilyen autóm van, de szerintem egy ekkora dízel elmegy városban is max 7-8 liter körül. Országúton pedig szerintem 6 liter alatt van a fogyasztása...

2013. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

És a fenntartásáról tudnál írni vagy valaki valami véleményt??? Kötelezők stb stb..

Meg az alkatrészek is érdekelnének, mert nagyon sokszor hallom, hogy ha meghibásodik valami akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni BMW terén.

2013. okt. 18. 14:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús. Ez a legolcsóbb ilyen. Még az is lehet, hogy csaló, de ez kiderül, ha azt írja, hogy az autót külföldre vitte és ha utalsz előre, akkor elküldi konténerben (addig ne utalj, ne fizess, amíg próbáltad ki az autót). A kereskedők meg éppen hogy piaci áron igyekeznek eladni, hogy pörögjön az üzlet. De ma már elég közel vannak a kereskedői és magánszemély autó árak. Tudom, mert én is most nézegetek autókat. Szerintem ez egy külföldről behozott, tekert órájú autó lehet, utána kell nézni alvázszám vagy rendszám alapján. Ezeknek azért szokott szervizkönyve is lenni, nekem gyanús, ha nincs meg. De ez nem baj, csak le kell nyomozni az autót.
2013. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az jogos, hogy a szervizkönyvet mindenképp nézd át, ha nincs meg, akkor minimum elvinni állapotfelmérésre. Mondjuk az lehet akkor sem árt, ha van vezetett szervizkönyve.

Ezeknél meg valóban nem olcsó mulatság az alkatrész.

Egyrészt relatíve még fiatal autók, másrészt a dízeleknél amúgy sem olcsó dolog, ha valami bedöglik.

A kereskedő meg szerintem pont, hogy nem tudja piaci áron adni, mivel Ő megveszi egy magánszemélytől éy úgy kell továbbadnia, hogy ne csak visszajöjjön az ára, hanem haszna is legyen rajta...


Amúgy itt tudsz véleményeket olvasni róla, csak ki kell választani a típust:

www.autonavigator.hu

www.nepitelet.hu

2013. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A kereskedő meg szerintem pont, hogy nem tudja piaci áron adni, mivel Ő megveszi egy magánszemélytől éy úgy kell továbbadnia, hogy ne csak visszajöjjön az ára, hanem haszna is legyen rajta..."


A kereskedő pont, hogy nem piaci áron számítja be az autókat, hanem jóval alatta. Olyan áron számít be, hogy utána piaci áron tudja eladni, mert különben nagyon nehezen tud megszabadulni tőle.


Egyrészt onnan tudom, hogy nézegetem az autókat, másrészt hogy én is számíttatnék be autót, már több kereskedéssel is próbálkoztam és mind ár alatt akarja, pedig direkt kikalkuláltattam valakivel a pontos eurotax értékét és megnéztem a hasonlókat is az autópiacon. Van olyan kereskedő aki meg is mondta, hogy neki még el is kell adnia azt az autót és nem tud többet adni érte, ha a rendes árát akarom megkapni, akkor inkább adjam el magam.


Úgy tudom, hogy a 318d-k elég jók motorikusan is. A 320d-vel voltak megbízhatósági problémák, de ha az ismert hibáit kiküszöbölik, az is megbízható lesz.

2013. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor sokban lenne a fenntartás és ha meghibásodna valami sokba kerülne alkatrészeket beszerezni/cserélni??

Meg még hogy van ez a kötelező, meg súlyadó ilyesmik?? Nem tudja valaki hogy konkrétan erre a BMW-re körülbelül mennyit kellene fizetni?? Negyedévente évente?

2013. okt. 18. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Az alkatrészárak, szerviz és a fenntartási költségek ott mozognak, mint egy átlagos középkategóriás autóé. Hogy ez kinek vészes, kinek nem, az egyéni. A teljesítmény adó nem lehet valami hatalmas összeg.
2013. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Futott majd 200e-et amit bevallanak, 7 éves és szted ez olcsó? Gondolom kettős tömegű lendkerék már a végét járja, legalább 800e és gondolom a típusra jellemző betegségek is el fogják hamar érni, az még egy millió...Tehát olcsó akkor lenne, ha 1 misiért adnák :D
2013. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs szervizkönyve (illetve ha a szervizkönyv nem márkakereskedés által pecsételt), akkor úgy kalkulálj, hogy legalább 350.000 van benne. Kombi BMW-t nem havi 2000 km megtételére vesznek az emberek. Bár...akár reális is lehet, ha első tulajos, nem céges...


Szép autó egyébként még ha 350.000 van is benne, akkor is még kiszolgál egy darabig, viszont ha elromlik, akkor drága lesz. Egyrészt mert BMW, másrészt mert diesel.

2013. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

"Futott majd 200e-et amit bevallanak, 7 éves és szted ez olcsó?"


Igen, a piaci ár alatt van. Ez prémium kategória.

2013. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!