Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalt e már valaki...

Tapasztalt e már valaki közületek olyat hogy menet közben egyszerűen leáll az autóban a motor és amint visszahűl újra elindul? VAlami ötlet?

Figyelt kérdés

Konkrétan ez egy 13 éves 1.4-es Ford Focus motor! Szervizben/szerelőnél voltam vele! Három helyen is! Ott hibát nem találtak! Elektromos részeit is megnézettem, azok is rendben vannak!

Én a motor túlmelegedésére gyanakszom, de minden szervizes és szerelő is azt mondja hogy "biztosan nem az", mivel hűtőfolyadék van benne, vízszivattyú müködik, termostát jó, elekromos csatlakozók rendben vannak.

Ezt a gyanúmat erősíti hogy hűvös esős időben még nem produkált leállást. Csak melegben rövid/város szakaszokon gyakori megállás/elindulást követően.



2013. okt. 16. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a motor melegedne túl, akkor azt egyrészt látnád a hőfokkijelzőn, másrészt mire annyira túlmelegedne bármelyik mechanikus alkatrész, hogy megálljon tőle a motor már kb. füstjeleket látnál a motorháztető alól.


Szerintem elektromos hiba lesz - valami megadja magát a motorvezérlésben vagy környékén.

Nem tudom milyen elektromos eszközöket használsz, de nekem pl. hasonló módon a korábbi számítógép-alaplapom és a mosógépem is "rendetlenkedtek" - ha a valamelyik alkatrész elért egy bizonyos hőfokot, akkor leállt és csak lehűlés után lehetett újra használni.

Jellemzően idővel tönkre szoktak menni a kondenzátorok (ugye az van minden elektromos körben), legtöbbször a beforrasztott végükkel ellentétes oldalon láthatóan fel is púposodnak.

2013. okt. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Bár elég régi a kérdés, de remélem sikerült megtalálnod a hibát. Ha igen, akkor megosztanád velem? Nálunk is ugyan ez a probléma, sokan kinevetnek, hogyha elmesélem, hogy melegben nem megy a kocsi.
2017. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!