Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez milyen fajta izzó lehet?

Ez milyen fajta izzó lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, annyira nem értek az autókhoz ezért fordultam ide.Múltkor láttam egy autónak a világítását és nagyon tetszett.Olyan volt, hogy amikor bekapcsolta egyre erősebben kezdett el világítani és ilyen kicsit kékes hatású volt és elég jól megvilágította az utat, de nem xenon volt szerintem vagy nem tudom.Milyen márkájú/típusú lehet ez az izzó? Egyébként 2007-es Grande Puntoról van szó tehát gyárilag biztos nem xenon.Azért érdekel ennyire mert a munkám miatt sokat autózom este sötét itakon és fontos a világítás.
2013. okt. 14. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Az viszont xenon volt. Utólagosan beépített lehetett.


A xenon viselkedik így és annak van gyakran kékes fénye - persze több fénytartományút lehet kapni erősségtől függően -


A kékes fény a hagyományos izzónál is megjelenik ha projektoros a lámpa, mert az alapvetően kékes fényt is ad ki bizonyos dőlésszögben

2013. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
amelyik (eredeti) xenon kékesen világít, ott már csere érett a dolog :)
2013. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

akkor lehet hogy xenon volt

köszi szépen :)

2013. okt. 14. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!