Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a tulajdonos beleegyezik,...

Ha a tulajdonos beleegyezik, én mint üzembentartó eladhatom-e az autót amit használok?

Figyelt kérdés

2013. okt. 13. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az adhatja el, akinek a nevére van kiállítva a törzskönyv, vagyis a tulajdonos!
2013. okt. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ráaádsul a pénz a tulajé, tehát neked nincs is hasznod belőle hacsak nincs az alapesettől eltérő megállapodás.
2013. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az se járható út, ha a tulajdonos az üzembentartó nevében adja el az autót?

Segítségül kapna x összeget az eladási árból.

2013. okt. 13. 09:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Az adás-vétel lebonyolításához mindenképpen kell a tulajdonos is! Alaphelyzetben nála van az autó törzskönyve is, ami kell az átruházáshoz!

Az alapelv a jogban: "Tulajdonjogot csak tulajdonostól lehet szerezni, minden más szerződést semmisnek kell tekinteni"!

2013. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az üzembentartónak semmi köze a tulajdonjoghoz...


A tulajdonos megteheti, hogy holnap reggel felkel és eladja az autót. Még csak az üzembentartó beleegyezése sem szükséges hozzá.


Az üzembentartó nem adhat el semmit, hiszen nem az övé!

2013. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
anno mi ugy oldottuk meg hogy a testvérem a tulaj én a üz tarto és kitöltettem a testvéremmel az adásvételi rá vonatkozo részét
2013. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!