Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt az autó...

Miért csinálja ezt az autó akksija?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt feltettem a töltőre, mert volt hogy nem egyből indult a kocsi, és gondoltam elejét veszem a dolgoknak. Egy éjjel át töltöttem, megfelelő volt minden, picit pezsgett, normális volt a szint, stb. Tegnap minden ok volt, több helyen és távolabb is voltam, mindig minden ok volt továbbra is. Ma indítanám az autót és épp hogy a műszerfal világítás egy picit bevillant. Rádiót, semmit nem hagytam bekapcsolva. Megmértem, és 10 voltot épp hogy elérte (ja, 12 voltos). Kiszedtem, és megint elkezdtem tölteni. Először még az áram levételkor elég nagy volt a feszültség esés, de kb. 1,5 órával később már normális volt. Azóta a töltőn van.

Nem egy új akkumulátorról van szó.


2013. okt. 8. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Tipikus, tönkrement. Vegyél másikat.
2013. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Legalább nem valami megmagyarázhatatlan misztikus dolog történt. Egy picit megfordult nekem is a fejemben, hogy már régi, de nem akartam egyből másikat venni. De akkor ez lesz.
2013. okt. 8. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:
cellazárlat
2013. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha pezseg akkor zárlatos az aksi!
2013. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg érdemes megmérni, full feltöltött állapotban, elég hozzá egy teszkós multiméter. Rárakod a műszert, és ráindítasz. 9V alá nem szabad esnie, szerintem nálad le fog esni 5V alá. Ha így van, kuka az akku.
2013. okt. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy az akksi rossz, lehet az autóban is zárlat.

1. töltsd fel az akksit, de ne szereld be a kocsiba

2. mérd meg a feszültséget rögtön töltés után

3. 24 óra múlva ismét mérd meg a feszt

4. ha leesett 13V alá, akkor az akksi zárlatos

5. ha megmaradt a fesz., akkor az autóban van zárlat ami leszívja az akksit

2013. okt. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam más akksival, ott minden tuti, úgyhogy az akkumulátor a hibás.
2013. okt. 9. 12:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!