Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-ös Audi A6 dízelnél nem...

ChrisStone kérdése:

2005-ös Audi A6 dízelnél nem rég cseréltettem olajat és a lökhárító alatt látok kissebb olajfoltot! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Mivel voltam az autóval Ukrajnában így az is lehet hogy én tettem kárt benne, viszont a másik amire még gondolok, hogy lehetséges hogy nem motorolaj lehet, mivel zöld színű motorolajat kapott az autó ez pedig ugye fekete színű volt. Lehetséges hogy ez az újfajta olaj 1000 km után befeketedne? A másik meg hogy nem a lökhárítónál kellene a motorolajnak szivárognia... Pánikban vagyok, megköszönném a segítséget! :)

2013. okt. 5. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gondolom nem teljesen tiszta az egész motortér, így a kosztól is lehet fekete az olaj.

Egyébként meg nézd meg hogy pontosan honnan szivárog az olaj. Feküdj alá, egy benzines ronggyal töröld le jó alaposan a már ott lévő olajat, olajsarat aztán várj pár órát/napot és nézd meg ismét. Így már látnod kellene a szivárgás pontos helyét. De lehet hogy elsőre is szembetűnő lesz.

2013. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem az olajat a motorban is és ugyanolyan színű , mint ami kifolyt! Tehát valószínű hogy motorolaj lesz! Köszönöm szépen a választ! :)
2013. okt. 5. 14:18
 3/12 Dörmögő ***** válasza:
Ha az olajcsere előtt nem folyt az olaj akkor nagy valószínűséggel az olajleeresztő csavarnál szivárog, mivel mást nem igazán piszkáltak rajta. Lehet hogy visszaszerelés előtt nem lágyították ki a réz alátétet, de ez csak az én tippem.
2013. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olajszűrőt is cserélni szokás, tehát akár ott is ereszthet.
2013. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dörmögő ***** válasza:
Valóban.☺
2013. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az rendben van, de az utasoldalnál az első lökhárítónál kellene hogy szivárogjon az olaj? Az olajszűrővel bajlódott is a szerelő, de az olajleeresztőnél az autó közepén kellene hogy szivárogjon! Vagy hülyeséget beszélek?
2013. okt. 6. 02:02
 7/12 SJoe ***** válasza:
Érdemes lenne a szervó-rendszert is átnézni, pláne ha abban is cserélve volt az olaj. A lökhárítón megjelenő olaj miatt én erre gyanakszom.
2013. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dörmögő ***** válasza:
Nem írsz hülyeséget. Mi csak abból indultunk ki hogyha ezelőtt nem csöpögött az olaj akkor először azokat kell átnézni amik szerelve lettek. Az olajleeresztő csavar alul van, így az olajfolt az alatt keletkezett volna. De például az olajszűrő már gyanítom hogy föntebb lehet, és ha onnan rácsöpög az olaj valamire akkor ez el tudja vezetni az olajat más irányba.
2013. okt. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A szervó biztos nem, mert mint mondtam ugyanolyan színe volt az olajnak mint amit a motorban néztem, tehát biztos hogy motorolaj! Valószínű hogy akkor az olajszűrő nem volt jól berakva, legalábbis remélem. Szerintem nem olyan nagyon könnyű az olajteknőt megsérteni, persze Ukrajnában közlekedtem vele és lehet hogy egy párszor felhorzsoltam vagy kapott kissebb ütést de nem hiszem hogy az olajteknőt felsértettem volna. Vagy igen?
2013. okt. 6. 12:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha esetleg mégis az olajszűrő lenne, látszania kell ha benézek a motortérbe hogy szivárog?
2013. okt. 6. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!