Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennél első autónak 10-12...

Vennél első autónak 10-12 éves Toyota Yarist?

Figyelt kérdés
Régóta van jogsim, de mivel eddig nem volt autóm, teljesen gyakorlatlan vagyok. Mindenképpen kicsi járgányt szeretnék.

2013. szept. 29. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha jó állapotú, karbantartott darabról van szó, akkor simán, a Yaris az egyik legjobb kisautó szerintem.
2013. szept. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs velük nagy gond, kicsi, de kényelmes autó, tipikusan városi, vagy kisebb távú használatra kitalálva. Kezdő kocsinak szerintem tökéletes.

Annyit még, hogy szerintem mindenképp 5 ajtós kasztnival vedd, mert sokkal praktikusabb. A motorválasztékból én az ezres vagy 1.3-as benzinest ajánlom. Ha nagyrészt városban használod, akkor inkább az ezres, de ha sokat mész országúton, akkor inkább az 1.3-ast javaslom. Fogyasztásra nincs nagy különbség, a kisebb motor 5,5l körül eszik vegyesben, míg a nagyobb 6l-ben áll meg nagyjából.

2013. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó választás. Nagyon könnyen kezelhető, megbízható járgányok. Van a családban egy 8 éves, új kora óta egyetlen hibája volt, az önindítót újíttattam fel 12 ezerért. Csakis 1,3-as motorral venném.
2013. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Itt egyes, az 1 literes motor kicsit gyengécske, de ha csak városban használod, akkor az is elég. Az 1.3-as meglepően erős és dinamikus. És egyetértek az előttem szólóval, én is 5 ajtósat vennék, a 3 ajtósba nehéz hátra bekászálódni, és még csak az ablak sem nyitható...
2013. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb vétel, a toyoták nagyon megbízható autók, és egy szép felnivel tök jól is néz ki, simán vennék ha ilyen méretű autóban gondolkodnék.
2013. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ mennyi pénzt szánsz rá. Ha tényleg jó állapotú, jól karbantartott, és főleg városban közlekedsz, akkor jó választás lehet.

Én nemrég voltam pontosan ugyan ebben a helyzetben mint te. Végül egy akkor 7 éves, 5 ajtós, 1.7-es dízel H Astrára esett a választás. Az sem egy hatalmas autó, de talán valamivel praktikusabb, pályán is megállja a helyét.

2013. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Modern dízelt viszont csak akkor érdemes venni, ha sokat mész vele a városban. Ha baja van, nem olcsó a javítás, és sokkal bonyolultabb szerkezet, mint a Yaris benzinmotorja.

A H Astra ráadásul nagyobb is, ha kifejezetten kisautót keres a kérdező, akkor kár neki akkora kocsi.

2013. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
izé, a városon kívül is....fogalmazásgátlót vettem be ma.
2013. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze-persze, ezt írtam én is: ha városban használja akkor bőven jó.

Én 25.000-30.000 km-t megyek egy évben (munkám miatt ingáznom kell) így szerintem megéri a dízel.

Az Astrából az 5 ajtós nem épp egy hatalmas kocsi. Amikor a kolléganőm Micrája mellé beparkolok, alig nagyobb annál. Én ezen lepődtem meg legjobban.

De tény hogy a Yaris valamivel kisebb. Városban, ha az embernek nincs sok csomagja és nem vagy néha visz kevés utast, pár kilométerre bőven jó ez is.

2013. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek, évi 30ezer km-hez a H Astra kimondottan jó választás szerintem is.
2013. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!