Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Swift vagy első generáció...

Régi Swift vagy első generációs Toyota Yaris?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Swift. Nem zabál sokat, kicsi, olcsó (nem csak a vételár alacsony), ráadásul igen mozgékony.
2013. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én régi Swiftet semmiképpen nem vennék.

Egyetlen pozitívuma, hogy olcsón fenntartható, igénytelen autó.

Viszont biztonságból nulla. Nem hiába mondják, hogy a mai kor Trabantja.

Akkor már inkább a Yaris.

De van még pár kisautó azért, ami olcsón fenntartható és még biztonságos is.

Szerintem érdemes ezen a két típuson kívül másokat is megnézni. Én amikor megvettem az első autómat az Octaviától kezdve a Golfokon át a Carismáig elég sok mindent néztem, aztán egy Bora lett belőle... És nem bántam meg.

Szóval érdemes kicsit jobban körülnézni.

2013. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Én nem biztos, hogy ki merném jelenteni, hogy a Yaris biztonságosabb a Swiftnél. Ha viszont igen, akkor sem sokkal.
2013. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy Swiftnél kb minden biztonságosabb...

Lehet nem sokkal jobb, de valamivel biztos.

De amúgy tényleg érdemes lenne jobban körülnézni a piacon.

2013. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Családban volt mindkét autó. Mindegyik 1.3-as volt. Ég és föld a két motor. Nyomatékban, erőben, mindenben. Swift után olyan volt mintha 1.6-os lenne.

Gondolom az ezresek között is ekkora különbség van.

Egyébként az egész autónak valahogy jobban összerakott, minőségibb hatása van.

2013. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Inkáb a swift és abbol is az 1.3 16V 84 lóerős.Mind a kettő idós kis és eból adódóan gyengék is.Ha már anyira fikázzuk a swiftet a golf 2 még a swifttől is rosszab törésteszttel rendelkezet.De itt megint elő jön az hogy azért a legtöbb régifajta swift ami az utakon fut fiatalabb a2 golftól.szóval a biztonság technikát inkább az autókora,mérete adja meg nem pedig a típus.A suzukiról meg csak azért terjedt el rémhír mert rengeteg volt belőle annak idején és olcsó volt és egy időben csak a suzukinál volt 0 forintos hitel ahova még kereseti igazolás sem kellet elég volt egy kezest vinni magunkkal és már gurulhattunk is ki a vadiúj suzukinkkal.Mivel olcsó volt és 0 ft-ra el lehetett hozni így sokan vették és mivel legalább 30 százalékban suzukik mentek az utakon így több balesetben is részt vetek,és már terjedt is arémhír.

Ugyan úgy meg lehet halni egy passatban vagy egy hatalmas terepjáróban is,normálisan kell közlekedni és akkor kevesebb eséllyel fog az ember részt venni egy balesetben.

Összességében a suzuki swift jobb mert nagyobb az utastere az első generációs yarisétól így praktikusabb is,az alkatrészek olcsóbbak hozzá,megbízhatósága ugyan olyan jó mint a yarisé.Az 1.3 16V suzuki motor erősebb mint az első generációs jarisban lévő 1.3 motor,ja és még fiatalabb 2003 évjáratút is vehetsz belőle kb 350-400.000 ft-tól

Van belőle 3,ajtós,5 ajtós és sedán kivitel is.

Ha a lehető legolcsóbban fentartható kisautó kel egyértelműen a swift a nyerő,de ha lehet az 1.3 16V 84 lóerős motorral vegyed.

2013. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyet értek macilacival. Plusz szerintem a toyotának csúnyább is a belseje.
2013. aug. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó autó,a yaris csendesebb jobban összerakott autó.

Én is yarist veszek csak az egyel újabb változatot (2003-2005),szigorúan klímásat :)

Sokat olvastam róla,jó kis autó,olyan mint egy kis gokart :)

Szóval én a yarist ajánlanám :)

2013. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló kérdés merült fel és az építkezés miatti erős árérzékenységünk ellenére a határozottan drágább Yarist választottuk (szerencsére találtunk egy legfeljebb csak esztétikailag zavaró kissé töröttet :D), mert a párom szerint iszonyúan ronda a régi Swift.

Amúgy hasonló dolgokat hallottunk róluk, gyakoriak, ami jó szervizelés szempontjából, keveset fogyasztanak, talán a Swift picit többet, a Yarisnak dícsérték a belső elrendezését és alakíthatóságát, bár pici autó (a normálról beszélek), de többet mutat, ezért is lett a mienk neve Yardis :)


macilaci, azért a biztonság nem mindegy, nekem igenis számít, hogy ha vétlenül csapnak el vagy ha a rossz út vagy akár saját hibám miatt lemegyek az útról, akkor mekkora bajom esik... Mondjuk én motorozom, de ha választhatok, akkor a nagyobb biztonságra szavazok, csak éppen nem áldozom be az élményt :)

2013. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Pedig egy yaris sem véd többet és írtad hogy már az újjabbat veted 2003-2005 elárulom a 2005 swift már jóval erősebb az 1-2 generációs yaristól is mert 5 csillagot kapott a biztonságra.Semmi bajom a yarissal csak annyi hogy nem embere tervezték mert nagyon kicsi.A biztonságosnak nevezhető autók a passat,avensis méretű autóktól kezdődnek ilyen pici autóknál mindegy mi a neve a gyereknek.De ha szerinted egy embléma megvéd háááát nem is tudom .A kocsiknál sajnos a igaz az hogy a méret a lényeg és a kor ugyanis az évek során sokat fejlődött a biztonság technika is az autóknál.A yaris biztonsága is annyival külömbözik a régi swiftjétől ha pl neki tolatsz egy kapu oszlopnak nem horpad be a lemez annyira,de már egy frontális ütközésnl semmit nem ér a picivel vastagabb lemez.De én még mindig azt mondom aki már így áll hozzá mert ha balesetem lesz jobban jár ha megy vonattal,busszal megy ,vagy vesz egy tankot,mert szorongva és attól tartva mert balesetem lesz az ilyen sofőrök hamarabb hibáznak,mint az aki csak vezet és nem agyal ilyesmin.Sajnos ez benne a pakliba aki útra kél lehet hogy történni fog valami.Akkor ennyi erővel az ágyból sem kéne felkelni mert mi van ha felállok,aztán elesek és beverem a fejem és abba halok bele.Szóval értelmetlen ilyenen filózni hogy mi lesz ha netán tán balesetem lesz ilyen kis autóknál meg főleg felesleges.Egy kamion ellen meg még egy hatalmas terepjárónak is 0 az esélye.Soha nem az autók a hibásak meg az útviszony hanem a gépjárműk vezetői.
2013. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!