Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » '96-os Opel vectra B-n nem...

Bereglovag kérdése:

'96-os Opel vectra B-n nem működik a sebességméró és a fordulatszámóra. Mi lehet az oka? Egyszerre állt meg mindkettő. Hol keressem a hibát?

Figyelt kérdés

#fordulatszámmérő #sebességmérőóra
2013. szept. 7. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha mindkettő egyszerre állt meg én a biztosíték táblán keresgélnék először, aztán kábelhibára gyanakodnék, de az is lehet, hogy az óracsoport vezérlője adta meg magát. Úgy látom a Vectrának is egybeszerelt léptetőmotoros műszerei vannak, nem hiszem, hogy egyszerre döglött meg két léptetőmotor...

[link]

2013. szept. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez mást is érdekelhet:


Az üzenet küldője: bereglovag

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 09:31

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: '96-os Opel vectra B-n nem működik a sebességméró és a fordulatszámóra. Mi lehet az oka? Egyszerre állt meg mindkettő. Hol keressem a hibát?

"Ha mindkettő egyszerre állt meg én a biztosíték táblán keresgélnék először, aztán kábelhibára gyanakodnék, de az is lehet, hogy az óracsoport.."

Az üzenet témája: sebességmérő

Az üzenet szövege: Köszi,csak az a baj,hogyidőnként elindulnak,aztán leállnak.Eleinte hideg motornál működtek,de meleg motornál leálltak.Most már hideg motornál se indulnak el,csak nagyon ritkán.Viszont ha beindítom a motort a sebességmérő mutatója rázkódni kezd és halk berregő hangot ad,és ha leállítom,utána még vagy 5 másodpercig rázkódik és berreg.Azért nem gondolom,hogy a biztosíték hibája lenne.


Ebben az esetben cserélj műszeregységet.


Szerintem.


Nekem a bontóban a kezembe adtak 5-6 darabot, hogy próbáljam ki melyik a jó. Ott helyben sorra feldugdostm és kipróbáltam azokat...

Bár nekem 5 perc a csere a rönyón...

:D

2013. szept. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!