Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány km-után szükséges olajat...

Hány km-után szükséges olajat cserélni és milyen márkájút vegyek? (1.6 HDI)

Figyelt kérdés
A gyári műszer 20.000 km-t javasol, de azt hallottam több helyről, hogy 12.000-15.000-nél már célszerű lecserélni.

2013. szept. 4. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Minden körülmények között a gyári intervallumot kell betartani. A gyár nem hülye. Tudják, hogy a motor milyen olajjal működik a legoptimálisabban és hogy mekkora az az intervallum vagy távolság, melyet az olaj gond nélkül elvisz. Hisz ők gyártották.. :) Le lehet cserélni hamarabb is, de csak pénzkidobás.
2013. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dörmögő ***** válasza:
Ami értéket magad a gyár azt arra a használatra adja meg amivel az üzemanyag fogyasztást is számolja, és ennek nagy része országút, kis része pedig városi használat. Viszont ha többet van városban használva a kocsi akkor indokolt lehet a sűrűbb olajcsere.
2013. szept. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12-15e. a harmicat butaság megvárni, csak a motornak lesz baja a használt, savas, szemetes olajtól. ezenkívül max évente.
2013. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Turbós motornál szigorúan 10000km, akármit ír a gyártó.
2013. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a km egy dolog. Évente, vagy a gyár által előírt.

Nekem is 20.000 van, de én 10.000 rakom az új olajat.

2013. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!