Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történne ilyen esetben?

Mi történne ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Mi történne ha indulásnál nem nyomnám le a kuplungot, csak ráindítanék az autóra úgy, hogy az sebességben van és a kézifék nincs behúzva ?

Holnap lesz a forgalmi vizsgám és a családban eddig nem volt autó.

Így még akad 1-2 homályos részlet...



2013. szept. 3. 11:35
 1/10 vikTORZ válasza:
100%

Üdv!

Ne a vizsgán próbáld ki. :)

"Ugrik" a kocsi egyet előre, aztán lefullad. Ha folyamatosan tartod a kulcsot az "indító helyzetben" akkor meg rángatózva, ugrálva, lefulladva haladna előre, kellemetlen rángatásokkal és randa zajjal.

2013. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Egyszerűen magyarázva: Induláskor az önindító (az akksi energiáját használva) megforgatja a motort, hogy beinduljon a motor.

Ha jár a motor, és van sebességbe van rakva a váltó, akkor a járó motor hajtja a kerekeket. Amikor felengeded a kuplungot, akkor kapja meg a "kapcsolatot" a motor és a kerék.


Akkor van baj, ha valamelyik sebességben van az autó, mert ahogy indul a motor úgy kezdi el hajtani az autót is. Előre fog "ugrálni" a kocsi, ha nincs benyomva a kuplung VAGY valamelyik sebességben van a váltó.


Nincs baj, ha:

- benyomod a kuplungot, így akár sebességben van a váltó, akár nem, állóhelyben maradsz : )

- a sebességváltó üres állapotban van, így nem "éri el" a motor a váltót, nem tudja hajtani a kerekeket sem


szerintem próbáld ki, milyen mikor sebességben indulsz, csak ne legyen előtted/mögötted semmi : )

2013. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most már világos...

Köszi a válaszokat ! :)

2013. szept. 3. 11:57
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

Járati Ikarus buszon volt már, hogy elszállt a kuplung, ekkor a sofőr ezzel a módszerrel indult a megállókban és recsegve-ropogva váltogatott, rossz volt hallgatni. :)

Nem egészséges, vizsgán főleg ne csinálj ilyet. :)

2013. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezért tanítják szinte mindenhol azt, hogy benyomott kuplunggal indítjuk be az autót, akármilyen sebességben van. Ha megszokja ezt az ember, akkor nem lehet gond.

Ennek ellenére minden évben pár kisgyereket odaken apuka-anyuka a garázs falára.

A gyerek ott integet neki apukának reggel autó előtt, apuka mindig üresben szokta hagyni a kocsit, de tegnap anyuka volt bevásárolni, aki meg egyesben. Apuka megszokta, hogy kuplung nélkül indítja a kocsit, mert üresben szokta hagyni. Azonban mivel anyuka miatt egyesben maradt, fordítja a kulcsot, az autó ugrik, előtte a gyerekkel, gyerek mögött a garázs falával. Aztán apuka már kaparhatja is le a gyerek beleit...

2013. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*integet apukának reggel az autó előtt
2013. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

Mindig benyomott kuplunggal indítok. Akkor is, ha üresben vagyok. Egyrészt kíméli az akkut, mert kevesebb tömeget kell megforgatni, másrészt ültem már olyan huszonéves Fiestában, amiben a lekvárrá keményedett ősöreg váltóolaj vitte magával az egész cubehört és üresben is megindult a kocsi.

Jobb megszokni a kuplung-benyomást az indításhoz, abból nem lehet baj.

2013. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig kinyomott kuplunggal indítok. Általában üresbe kapcsolva rakom le az autót, kéziféket behúzva.

Ezzel csak az a baj, hogy megszoktam, hogy miután beindult felengedem a kuplungot. Mivel a váltó üresben van, úgyse történik semmi.

Aztán egyszer valamiért sebességben maradt. Kuplung ki, indítok, beindult, megszokásból kuplung föl... Bár ez a jobbik eset, mert a kézifék be volt húzva, így csak lefulladt a motor.

De azóta mindig első dolgom a váltót is megnézni, hogy milyen állásban van.

2013. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8:

És télen mit csinálsz, hiszen akkor nem kellene elvileg otthagyni behúzott kézifékkel?

2013. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt olyan esetem, amikor eltört a kinyomórudazat a teherautó kuplungján. Érdekes volt vele menni 45km-t, amiben volt 4 körforgalom.

Megálltam leállítottam, betoltam kettőbe aztán amikor szabad volt a pálya, akkor önindítózás full gázzal. Kicsit érdekesen néztek rám :D

2013. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!