Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van a rezonátor dobban?

Mi van a rezonátor dobban?

Figyelt kérdés
Be van horpadva, szeretném kivágni a horpadt részt és kikalapálni, de félek hogy van valami lemez vagy hasonló a rezóban. Vagy hogyan távolítsam el a horpadást?

2013. aug. 23. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A rezonátorban üzem közben kipufogógáz, azon kívül levegő van. Egyébként teljesen üres, nincsenek benne lemezek, mert magának a dobnak a formája tereli megfelelően a nyomáshullámokat.
2013. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ahogy előttem írták, üres.

Viszont utána van a hangtompító. Na az már nem üres. Szóval ha az a része sérült akkor csak okosan.

2013. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Nem a hangtompító horpadt, maga a rezó táguló része, tehát a diffúzor horpadt, feltöltsem vízzel ledugózzam és berakjam a mélyhűtőbe? vagy valami házilag lehetőleg egyszerűen kivitelezhető módszer?
2013. aug. 23. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én ilyenekkel nem próbálkoznék. Ha nem vékony lemezből van akkor hamarabb fog szétrepedni minthogy a horpadás kiugorjon.

Talán legjobb megoldás ráhegeszteni valamit és azon fogva kihúzni a horpadást. Aztán szépen elcsiszolni.

2013. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha több részből hegesztett a rezó, akkor a hegesztési varratoknál kell vágni, majd kikalapálod és a varrat helyén összevarrod. Ha két lemezből formázott, közbülső varratok nélküli rezóról van szó, akkor nekem is a kihúzás tűnik a legjobb módszernek. Vízzel nem erőltetném a dolgot, mert ha akkora a fagyott víz által kifejtett erő, hogy kinyomja a horpaszt, kilövi a dugót is. Meg lehet, hogy inkább valamelyik hegesztésnél tódul ki a jég.
2013. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!