Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A simson vagy egy Keeway...

A simson vagy egy Keeway robogó muzsikál jobban hegymenetben illetve nagy (35 km) távokon? Ha simson akkor hogy váltatok hegyen fel és le?

Figyelt kérdés

A simson vagy egy Keeway robogó muzsikál jobban hegymenetben illetve nagy (35 km) távokon? Ha simson akkor hogy váltatok hegyen fel és le?


A simson vagy robogó kérdést már több ezren kivesézték, engem inkább a fenti érdekelne speciálisan. Előre is köszönöm a válaszaitokat, észrevételeiteket.



2013. aug. 13. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindkettő alkalmatlan "hegymenetre".


Ha választanom kéne a kettő közül én a keeway robogót választanám, mert jóval üzembiztosabb, mint egy öreg Simson.

2013. aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

(Nagy táv :D Jó, én se mennék Keewayjel messzebbre, de akkor is... :D Egy Choi Norival is elmennék ilyen pár km-t, mint a 35... Meg biciklivel és gyalog is...)


Nem tudom, milyenek hegymenetben, gondolom, gyöngék. Váltani hegyen is úgy vált az ember, mint máskor, fülre :)

2013. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A hegymenet nem a robogók erőssége, a Simson arra alkalmasabb. Legjobb megoldás hegyre a turbós Schwalbe, nem melegszik túl soha.

A robogó előnye hogy olajbefecskendezéses, lejtőn is kap olajat, de hátránya a fokozatmentes váltó, hegymenet gyorsan kinyírja vagy elkoptatja. Lejtmenetben csak a fékre számíthatsz.

A Simson előnye hogy mechanikus váltójával jól boldogul bármilyen emelkedőn, lejtőn a motorfék is segít. Hátránya hogy motorféknél figyelni kell, néha gázt adni a jó kenés érdekében. ha szeretsz bütykölni, a Simson neked való. ha megbízható gépet keresel, nézz szét régi japán sebváltós endurók között...bár drágább lesz mint a Simson.

2013. aug. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2T váltós motorral TILOS motorfékezni, ezt remélem tudod. Ebből kifolyólag szimóval ha lejössz motorfékkel egy nagyobb hegyről akkor dugózhatod is a hegy aljába...
2013. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

35km? nagy táv?? :D:D:D Baz ennyit legyalogol az ember, meg bicajjal letekeri egy óra alatt...

Robogó a váltójának működéséből kifolyólag "hegymenetben" nem igazán tud menni.

2013. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt azért megnézném, ahogy legyalogolsz (7 óra...) vagy lebiciklizel 1 óra alatt 35 km-t. A Tour de France-on 40 km/h körül van az átlagtempó a sík terepes szakaszokon és 35 km/h a gyenge emelkedős szakaszon.
2013. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Rengeteg ember gyalogol és biciklizik ennyit vagy ennek többszörösét, ha nem is mindennap. Én munkába 13 km-t gyalogoltam naponta, szórakoztatóbb volt, mint a BKV (ami mellett szintén gyalogolhattam volna jópár km-t). A párom néha zsinórban többször képes munkába menni biciklivel (olyan napi 50km), pedig 12 óra mellett és kissé hegyes terepen (alapból szolid, de van 1-2 igen erős emelkedő) ez nem kevés és ott áll a ház előtt a BMW-je (motor, F650, 50 ló, na ez az, aminek már OK a hegymenet. az én motorom az erős emelkedőkön már másodikban is alig gyorsul, úgyhogy ha egy igen éles, lassú kanyar után van egy combos emelkedő az Alpokban, nem örülök. a Bakonyban elég).

35km gyalog, szolid magyar hegyi terepen még nem vészes, az még nekem is teljesen OK, az 50-70-100+ km-es gyalogos teljesítménytúrákra nem mennék. De van, aki igen.


Motorral 600 fölött nevezem mérsékelten nagynak a távot (igazán nagy az nekem 5 ezer km, amit már csak épp hogy be tudok passzintani két szervíz közé), robogó/Simson szintjén lehet, hogy a töredéke is soknak nevezhető, de azokkal nincs tapasztalatom, amúgyis függ az adott embertől és motortól, hány órás út "nagy" neki.

2013. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azt kétlem, hogy le lehet tekerni 35 km-t, hanem azt, hogy egy óra alatt egy átlagembernek egy sima biciklivel sikerülne :)
2013. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Outi bicajjal simán, sík terepen persze.
2013. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!