Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy érdemes egy autó motorját...

Hogy érdemes egy autó motorját letisztítani?

Figyelt kérdés
Kompresszorral elég ha végigfújjuk, vagy ronggyal kell törölni, vagy mindenképp szét kell szedni?
2013. aug. 13. 12:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban úgy kérdezem: Az egész motorterét
2013. aug. 13. 12:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Le szokták mosni. Én még nem mertem lemosatni. Ahol csinálnak ilyet ott is nagy betűkkel ki van írva hogy kizárólag a megrendelő saját felelősségére csinálják és semmilyen garanciát nem vállalnak rá.

Nem véletlenül. Elég ha beázik a motorvezérlő, máris több százezere lehet a kár. Ezért én inkább hagyom porosan.

Illetve amennyit elérek, ronggyal, ecsettel, kompresszorral, féktisztítóval azt letisztítom. Amit sehogy nem érek el az úgy marad.

2013. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát jah, könnyen meglehet a baj.

Letörlöd aztán jónapot.

2013. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkut, gyújtáselosztót, biztidobozt bezacskózod és hajrá. Mondjuk annyit ér, mint halottnak a beöntés és több a kockázat, mint a belőle keletkező esztétikai haszon.. Még érdemes rá ügyelni, ha magasnyomásúval dolgoztok, hogy a hűtőt ne csapassátok telibe, ugyanis sérülhetnek a lamellák.
2013. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Felesleges. Miért szeretnéd lemosni?
2013. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én inkább csak slaggal mosom le, mert a magasnyomású szétba**hat akármilyen apróságot, aztán nem tudom mi a baja.

Legjobb megoldás a bajok elkerülésére: az akkut ki kell venni, igy nemigen lesz baj. Ezt persze nem kell minden hónapban megcsinálni, elég 1-2 évente, azért sokkal jobban néz ki úgy a motortér.

2013. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a biztosítéktáblát és az ECU dobozát lezacskóztam,lelocsoltam brigéciollal aztán negyed óra múlva ment rá a sterimó. Ha járó motornál csinálod akkor a generátor is túléli. Az autó azóta is megy, köszöni szépen.
2013. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha járó motornál csinálod akkor a generátor is túléli."

Az lehet, csak a blokk repedhet szét ha forró. Ezért szigorúan tilos meleg motort mosni.

2013. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!