Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125-ös Enduro Után 250-es...

125-ös Enduro Után 250-es cross szerintetek jó választás?

Figyelt kérdés
Csakis 2 ütem Rm/YZ/CR esetleg kx szerintetek ?
2013. aug. 8. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy 125-s enduro kb.=egy 50-es krosszal.

Elég lehet egy 125-s RM-is szerintem..250-es gép már igencsak ledob magáról,főleg ha egy 25-s enduroval nyomultál.

Nem is lesz egy pénztárca kímélő..

Egy 125-s RM kibír talán egy szezont..valaki 60üórát mond rá..

Ezek üzemórás gépek.Azaz egy bizonyos idő után dugó csere kell neki és más kopóalkatrészek.Magasabb fogyasztással is jár,viszont jóval erősebb.Endurozásra nem épp a legjobbak,szóval ha erdő a cél akkor inkább valami nagyobb endurot vegyél.Ezek már-már versenygépek,ez persze nem azt jelenti hogy nem megy el erdőbe..

Ha már tudsz ezt,azt a motorszerelésről akkor az jól jön.

250-es gépet még hanyagold,maradj a 125-s RM-nél.

2013. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 250-es CR-em van.

Nagyon brutális gép, csak akkor vegyél ilyet, ha a 125-ös endurót minden körülmények között uralni tudod.

Én 80-as Kx-ről ültem át, azzal bármit megtudtam már csinálni, a Hondával alig tudtam elindulni, mert kellett vigyázzak, hogy ne repüljek hátra.

Egy fél centivel jobban húzod a gázt, és a földön landolsz, a motortól jó messze.

Persze pár óra alatt meg lehet szokni a gépet, de nagyon kell vele vigyázni.

Én nem sokat használom mostanában, mert nem birom tankolni, 10 liter benzinnel nem megy el még 1,5 órát sem, pedig csak mezőn, meg erdőn használom, igaz van néhány hely, ahol lehet ugratni.

Most éppen 40 óra van már a dugóban, még mindig ugyanolyan jól megy a motor, de mostmár pár óra max, és muszáj lesz kicserélnem a dugót, de asszem abból már csak jövőre lesz valami, úgyhogy az idén aligha fogok járni vele.

Azzal is számolj, hogy könnyen eltörheted a bokádat, már a berugásnál.

Olajból is a legdrágábbat veszem, kb 6 órára elég egy liter, igy az is igen húzós tétel a benzin mellett.

Fékektől féltem, hogy gyakran kell majd fékpofákat, stb cserélnem, de még mindig olyan jól fog, mint mikor új volt, pedig már régen használom.

Váltóval sem volt semmi gondom, tulajdonképpen egyáltalán nem volt vele bajom, mindig csak berúgtam, és mentem vele.

Bár sokszor gondolkozom, hogy jobb lenne helyette egy 600-as enduró, azzal elmehetnék akárhova, mivel rendszámositható, meg tankolni is birnám, de mikor felülök erre, mindenért kárpótol, azt hiszem soha nem adom el.

Bár néha elgondolkodok rajta, milyen lehet egy 500-as kétütemű, mikor ezzel is nagyon finoman kell elinduljak, hogy ne repüljek le :)

2013. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!