Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet rá rakni turbót?

Lehet rá rakni turbót?

Figyelt kérdés
Megtaláltam apám régi kocsiját egy NISSAN CHERRY 1.7D, beindítottam, szépen megy stb... Viszont akad nálam egy turbó s szekrényen ami jó és használnám szívesen. Megfelelő kókányolással rá lehet rakni? Olajzást hogy oldjam meg?

#NISSAN CHERRY 1.7D
2013. aug. 1. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy szívó dizel motort, pláne ilyen régit, kicsit komplikáltabb túrbósítani mint egy szívó benzinest. Ez nem egészen úgy megy, hogy van egy xy típusú turbód, azt csak úgy rárakod a motorra aztán minden jó és tökéletes. Ahhoz hogy tényleg normálisan működjön meg kellene találni hozzá a megfelelő méretű, és típusú turbót, és minden hozzá szükséges kiegészítőt. Vagyis több alkatrészt is ki kellene próbálni több különböző konfigurációban. Ez peddig rengeteg idő, és nem kevés pénz. Röviden, erről nyugodtan tegyél le.
2013. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

100%-osan egyet értek az első hozzászólóval!


Benne voltam én is ilyen tuningolásban,iszonyat pénzben van benne,és senki sem fizeti meg.

2013. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Beolajozod a turbót, majd két kézzel óvatosan megfogod és egy mozdulattal ráteszed az autóra!

Kész is vagy!


Elindulás előtt vedd le róla, mert kanyarban le fog esni!

2013. aug. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó a meglátásod: kókányolással! A szívó és a turbós diesel között van "némi" szerkezeti különbség. A turbós ugye ugyanazon ccm3 esetén jóval nagyobb teljesítményt ad le tehát erősebb anyagok is vannak benne. De ezt 1 autó szerelő tudná egész pontosan elmagyarázni.
2013. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a "Megfelelő kókányolás" kifejezés tetszik legjobban.☺
2013. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. aug. 6. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!