Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ad egy minimális előképzettség...

Ad egy minimális előképzettséget a forgalomban való biciklizés a gk. Vezetés tanulásánál?

Figyelt kérdés
Nem tudtam normálisabban feltenni a kérdést. Elég izgulós vagyok, tartok a vezetéstől és nemsokára eljön az 1. gyak. óra is. Biciklivel magabiztosan, körültekintően, jó reflexekkel megyek az autók mellett, persze tudom, autót vezetni mégis teljesen más. Egy kis önbizalmat azért ad vajon majd a biciklis "múlt" ?
2013. júl. 16. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy nagyon minimálisat esetleg, de nem hiszem.Jóval több dologra kell itt figyelni, meg mivel (szerintem) első vezetésed lesz életedben, először inkább a kocsi kezelése veszi el a figyelmed.
2013. júl. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit ad hogy nem lesz idegen a környezet, és ez elég fontos szerintem.
2013. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak abból indulok ki, hogy a kerékpárosok nagy része nemcsak, hogy nem ismeri, de nem is törődik a szabályokkal, akkor nem!

:)


Ha autóval is átmész a piroson és a gyalogosok közé hajtasz a zebrán, akkor nem sokáig lesz jogsid!

:D

2013. júl. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Harmadik, ha te meg ilyen "megmondóember " vagy, akkor neked meg nem sokáig lesznek barátaid :D


Egyébként azon biciklisek közé tartozom, akik betartják a szabályokat...Persze látatlanban általánosítani elég primitív személyiségre vall.. Első két választ köszönöm!

2013. júl. 17. 08:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteget jártam a városban biciklivel mielőtt elkezdtem a jogsit és nagyon sokat segített. Semmi nem volt idegen, tudtam a táblákat, figyeltem az autósok viselkedését.
2013. júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

"Harmadik, ha te meg ilyen "megmondóember " vagy, akkor neked meg nem sokáig lesznek barátaid"


1.) Van nevem is, nem úgy mint neked!

2.) Pont annyi van, amennyi kell!


"Egyébként azon biciklisek közé tartozom, akik betartják a szabályokat...Persze látatlanban általánosítani elég primitív személyiségre vall.."


Látatlanban? 99%-otok szarik a KRESZ-re!


Múlkori kedvencem: Károly krt - Rákóczi út sarok, lámpa vörös, kerékpárosok bele a zebrán áthaladó gyalogosokba, és még nekik állt feljebb!

Mai: Keresztúri út, tök új kerékpársáv sok millióért de a büdös bunkó a szélső sávban tartja fel a forgalmat.


"Első két választ köszönöm!"


Ez se kevésbé primitív...

2013. júl. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves HARKONNEN!


Én Pitypiritty Piri vagyok, így már én is elárultam becsületesen az anyakönyvezett nevem... Bár fórumokon szokás álnévvel fent lenni, de itt most én is bevállaltam a sajátom!!


Szerencsére nekem nincs ilyen rossz tapasztalatom az autósokkal, mint neked a biciklisekkel, de amikor pár centiről előznek, akkor kedvem lenne legalább bemutatni vagy valami..Ja, soksávos utakon a járdát választom, viszont ott a gyalogosok részéről vagyok a véres rongy, pedig, ha időset, kisgyereket látok, gyalogos-sebességre lassítok, de attól még.. Zebrák előtt megállok, leszállok a bicikliről, úgy tolom át. Nem ugrok autó elé a bokorból,ismerem a táblákat, stb...2 kisgyerek vár itthon.

Viszont tegnap este, ahogy jöttem haza oktatásról - 10 biciklisből kb. 6 nem volt kivilágítva az úton..Az eszem megállt. Én kivilágítva mentem a járdán.

Valóban az 1%-ba tartoznék ? :O


Mindenesetre autósként meglátom majd a másik oldalról is a dolgokat, ugyanakkor javasolnám az autósoknak is, hogy néhanapján próbáljanak meg biciklivel közlekedni..


És egy plusz kérdés: MIÉRT kell centikről előzni, ha bőven ki lehetne kerülni???? (kisebb forgalmú útról van szó, szembesávban ált. senki nem jön, tehát elférne, és mégis.. Nagyon ijesztő. :(


PIRI

2013. júl. 18. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kedves HARKONNEN!"


Csak a kezdőbetű nagy, nem halott Nemecsek vagyok!


"Én Pitypiritty Piri vagyok, így már én is elárultam becsületesen az anyakönyvezett nevem... Bár fórumokon szokás álnévvel fent lenni, de itt most én is bevállaltam a sajátom!!"


Nem ez a lényeg: ha már kiírom az itteni nevem, akkor nem olyan nehéz legalább egy CTRL+C CTRL+V kombót leütni, a "harmadik" épp egy karakterrel rövidebb, mint a Harkonnen nagy spórolás.


"Ja, soksávos utakon a járdát választom"


Máris a szabálytalan 99%-ba tartozol, ugyanis a sok sáv nem indok a járda használatára!


"Zebrák előtt megállok, leszállok a bicikliről, úgy tolom át."


Ezzel viszont az 1%-ba...

:)


"ugyanakkor javasolnám az autósoknak is, hogy néhanapján próbáljanak meg biciklivel közlekedni.."


20 évig kerékpároztam, 15 éve még simán lezavartak a rendőrök az útról Békéscsabán, fel a kerékpárútra. Ma meg már ők is belefásultak a hiábavaló küzdelembe.

2013. júl. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!