Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány és első autó! (? )

Jogosítvány és első autó! (? )

Figyelt kérdés

sziasztok 15 éves fiú vagyok engem nagyon izgat a vezetés már vezettem autót nem egyszer és szerelmese lettem:D engem az érdekelne hogy a jogosítványt hány éves korban tehetem le? illetve hány éves koromtól kezdhetem el az oktatást?hogy milyen támogatást kaphatok erre? valami engedmény/kedvezmény diákoknak?


a másik

első autónak egy mercedes smartra gondoltam én megdolgozok érte max kis segítség szüleimtől! de nekem az a kétszemélyes autó annyira tetszik:D láttam a töréstesztet eléggé rémisztő volt:SSS ha nem is ezt de ehhez hasonló picike vagy kicsi autót mondanátok? vagy evvel tapasztalatok? köszi a válaszokat sziasztok



2013. júl. 7. 19:47
 1/9 anonim válasza:
16,5 éves korodtól kezdheted el a jogsit, de a forgalmi vizsgát csak a 17. születésnapodon teheted le szülői beleegyezéssel.(kb 120-130e Ft -mindennel együtt) Remélem segítettem
2013. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16 és fél évesen kezdheted az elméletet, 17 évesen teheted le a gyakorlatit. A kedvezményekröl nem tudok nyilatkozni. Ha tetszik a Smart és össze is jön, hát hajrá:) Legalább száguldozni nem fogsz vele.)
2013. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tanfolyamra az vehető fel, aki


* 17 éves, vagy annál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb;

* 1. egészségügyi csoportban egészségileg alkalmas;

* írásbeli nyilatkozata alapján a járművezetéstől eltiltva nincs;



valami engedmény/kedvezmény diákoknak?


ha autós iskolába mész akkor max ők adnak valami kedvezményt pl itt is : [link] Tavaszi AKCIÓ: online jelentkezés esetén 5000.-Ft kedvezményt adunk így a megtakarítás akár 20.000 Ft is lehet.

vagy itt az elméleti óra árából elengednek 5.000 Ft-ot szóval iskola válogatja hogy milyen akciók vannak [link]


úgyhogy nagy árzuhanást ne várj ,mert diák vagy + fiatal


vagy van még 1 lehetőség ha olyan iskolát választasz ahol autóval kell foglalkozni szerelő ,lakatos ,autóvillamosságos na ott vannak nagy kedvezmények jogosítványra ,de autósiskolákba nincs

2013. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A jogsiról ugyan azt mondanám mint a többiek a smartról ha tetszik neked miért ne és ha városba kell akkor oda nagyon jó kisautó
2013. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ohh köszi a válaszokat még annyit hogy ha elkezdem 16és fél évesen és 17.életévemet betöltöm akkor leteszem a vizsgát és a jogosítványt meg is kapom egyből? 5 ezer forint nagyon nagy kedvezmény:P és a smarttal miért nem lehet száguldozni? igazából nem ez a fő csak kérdem úgy tudom 130al megy ami autópályára elég:D azt olvastam még hogy lassan vált... ez alatt mit értenek?
2013. júl. 7. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:
lassan vált na ezt nem élrtem biztos az automata váltóra értik.Hiába bír menni 130 de a nagyon pici kaszni véget nem biztonságos ez asebesség asmart kimondottan városi autó.Mellesleg a 130 a végsebessége ez azt jelenti padlóig taposod a gázpedált,és nem tanácsos padlógázzal menni pl 200 km-en keresztül.
2013. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Madartejlight ***** válasza:

Üdv először is tudom hogy csábító de hagyd abba a vezetést (amíg nem kezdesz oktatásra járni) nem baleset vagy más miatt hanem ha megállít a rendőr eltilthat 2 évre és el is fog...(nem 1szer hallottam ilyet)

Másodszor szerintem nem smartot kellene választanod vagy ha igen akkor a roadstert az legalább autó városon kívül is.

Ajánlom minden esetre hogy olvasgass fórumokat ilyen műsorokat (totalcar nak is biztos van adása a smartról)

kedvedet nem akarom szegni de ne ilyenben legyen az első baleseted (mindenkinek lesz 1. balesete)

Harmadszor középiskolákban komolyabb kedvezményeket is szoktak hírdetni a nyár kezdetekor nézelődj esetleg érdeklődj a helyi autósiskoláknál

2013. júl. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem elsőre ne SMART-ot vegyél hanem valami öregebb autót amit nem féltesz. Még sokezer Km-es tapasztalattal is beletolatok ebbe-abba figyelmetlenül. Hidd el első 1-2 évben egy olyan autó kell amit "nem sajnálsz" annyira. Utána ha már elvezettél 30-40 ezer Km-t akkor már éred az utat jobban és vehetsz drágább autót. Szerintem. Addig ki is élheted vágyaidat óvatosan.
2013. júl. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz:

[link] ? Háát.. ízlések és pofonok. Nem vennék ilyen autót soha, nemhogy első autónak. Se másodiknak, se harmadiknak, se huszadiknak. Kicsi, közel sem "férfias", egyáltalán nem praktikus, sehova nem jó. Bevásárolni nem lehet egy ilyen kis sza.. izé.. autóval, tehát városi használatra is alkalmatlan. A parkolással ne jöjjön itt nekem senki, autót nem azért veszek, hogy parkoljak vele.

2013. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!