Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikertelen forgalmi vizsga...

Sikertelen forgalmi vizsga esetén hol lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Ma volt a 2. forg. vizsgám. Az oktató bekanyarodtatott jobbra, majd szólt hogy csináljak egy saroktolatást. Megcsináltam, ám a sarkon volt egy óriási lomkupac (lomtalanítás van csepelen), így semmit nem láttams szinte, ezt meg is mondtam a vizsgabiztosnak mielőtt elkezdtem volna tolatni hogy semmit nem látok a kupactól. Visszatoltam de az út (mellékutca) közepére, nem jobbra tartva, ezért már szólt a vizsgabiztos de gyorsan korrigáltam. Továbbhaladtunk balra, majd beküldtek jobbra, de elég későn szóltak, és mivel 2 behajtási lehetőség volt, nem tudtam pontosan melyiken kanyarodjak be (az egyik egy parkoló, erről belinkeltem egy képet), így visszakérdeztem de semmit nem mondtak. Kis gondolkodás után behajtottam a közelebbin, lévén ez az első lehetőség, ám ez egy parkoló volt, de mivel nem válaszolt, itt is középre kanyarodtam, nem tartottam, jobbra, de ez betudható a kanyarodásnak mert azonnal jobbra tartottam, mégis leállítottak. Az utca elején parkoló tábla van elég érdekesen, így nem hiszem hogy ott köteles vagyok jobbra tartani, illetve mivel sem felfestés, sem szembejövő jármű nem jött, nem hinném hogy szabályt szegtem, már csak azért mert kimondott parkoló az utca a tábla szerint, így ott nem kell jobbra tartani tudtommal. Igazam van vagy tévednék?


[link]


2013. júl. 3. 23:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A vizsga leírásából az derül ki, hogy teljesen fogalmatlan vagy. Nem tudod merre jár az autó, nem tudod, az utca melyik oldalán kell haladni, és amikor ezért meghúznak, még hazudozni is kezdesz, hogy magadat igazold.


Ezt írod: "Továbbhaladtunk balra, majd beküldtek jobbra, de elég későn szóltak, és mivel 2 behajtási lehetőség volt, nem tudtam pontosan melyiken kanyarodjak be (az egyik egy parkoló, erről belinkeltem egy képet)"


HArkonnen linkjén közel s távol ez az egyetlen jobbra kanyarodási lehetőség van. Milyen másikat emlegetsz?


Az is szánalmas, hogy amikor szorul a hurok, újabb körülményeket kezdesz kitalálni, gödör, várja a vizsgabiztos a borítékot, stb...


Az egyetlen lehetőségük a megbuktatásod volt. Ilyen vezetői tudással és hozzáállással ön és közveszélyes lettél volna a közlekedésben.


Vezetni még megtanulhatsz, de sajnos a hazudozó, minden felelősséget mádra toló hozzáállásod nincs összefüggésben a vezetési tudással.

2013. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A "következő lehetőségnél forduljon jobbra" utasítás a napnál is világosabb. Ilyenkor nem fordulunk be egy parkolóba, hanem a következő utcán fordulunk jobbra! Ez már önmagában megér egy bukást.


A mentegetőzésed meg szvsz szánalmas, kezdve a lomtalanítástól folytatva azzal, hogy fogalmad sincs arról, hogy milyen íven kell közlekedeni befejezve azzal, hogy "várta a borítékot" a vizsgabiztos. Érdekes, nekem 5 kategóriás jogosítványom van, mégse adtam sose borítékot senkinek és sosem buktam meg...

2013. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Pszichológus számát szívesen megadom az utolsó pár kommentelőnek mert szükségük van rá. Ilyenkor már minek hazudnék? A kupactól tényleg nem láttam semmit, de a lényeg a parkoló. A gödör ott van, ha nem akarok belemenni akkor kikerülhetem a másik sáv igénybevételével, mert a vagyonbiztonság ezt megköveteli.
2013. júl. 4. 12:17
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Neked lenne szükséged pszichológusra, már meg ne haragudj.


Az egész gödör dolgot utólag találtad ki, hogy önigazold a saját hülyeséged. Ha akkor ott kikerülted volna a gödröt akkor nem ezt írod:


", de mivel nem válaszolt, itt is középre kanyarodtam, nem tartottam, jobbra"


Ennyi.


Amúgy már azért is megérdemled a bukást mert bekanyarodtál egy parkolóba, sőt, már az előtte lévő manőverért is, amiért nem tudsz megfelelő íven tolatni. Inkább örülj, hogy akkor ott rögtön nem buktattak meg (mert amúgy az a szemét mocsok korrupt VB megtehette volna akár ott is).


Markold meg a tökeidet és ne kifogást keress, hanem figyelj oda jobban, gyakorolj és vizsgázz újra.

2013. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Most is hazudsz. Elegánsan átugrasz azon, hogy a kérdésben még két jobbrakyanyrodási lehetőséget említesz.

"de elég későn szóltak, és mivel 2 behajtási lehetőség volt"


Harkonnen megkereste a helyet.

Végig lehet menni az utcanézeten, sehol sincs még egy jobbra kanyarodási lehetőség.


Kár a szót vesztegetni rád, remélem soha nem lesz jogosítványod, és pár bukás után elküldenek alkalmassági vizsgálatra.

2013. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De hol az a gödör, a Jóisten áldjon meg? :D Harkonnen linkje alapján mutasd már meg, vagy printscreeneld és karikázd be egy képen.

Mert esküszöm percekig guvadt a szemem, de nem látok olyan gödröt, amit életed árán is ki kellene kerülnöd, mert azonnali tengelytörést okoz...

2013. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Nem értek egyet se a kérdezővel, se az ilyen válaszadókkal ( Amúgy már azért is megérdemled a bukást mert bekanyarodtál egy parkolóba)Miért érdemelné meg emiatt a bukást? És ha éppen parkolni kellett volna? A gödröt én sem látom.
2013. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Azért, mert a "következő lehetőségnél kanyarodjon jobbra" azt jelenti, hogy a következő UTCÁN kanyarodj jobbra. Ha a parkolóba kéne bemenned parkolni akkor azt mondta volna a VB, hogy a következő lehetőségnél parkoljon le.


Ennyi. Az oktatónak el kell(ett) volna magyarázni az utasítások jelentőségét. És mivel minden egyes oktató ugyan ezeket az egyszerű utasításokat használja, így kétlem, hogy 30 óra vezetés alatt ezt ne sikerült volna tisztázni.

2013. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

És mivel minden egyes oktató ugyan ezeket az egyszerű utasításokat használja, így kétlem, hogy 30 óra vezetés alatt ezt ne sikerült volna tisztázni.Te ismered az összes oktatót? Az én oktatóm ha következő lehetőséget mond, akkor (ha azt tábla nem tiltja, vagy biztonsági okokból nem lehet bemenni)oda be kell rajta menni.Tehát mégsem ismered az összes oktatót.


azt mondta volna a VB -Nem tudom te hol tetted a forgalmi vizsgát,de az én vizsgabiztosom, nem adott utasításokat,és nem is adhat, csak akkor ha már sikertelen a vizsga.

2013. szept. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Akkor a te oktatód egy szakbarbár volt - vagy inkább most szépítesz.


A VB alapjáraton az oktatóra bízza a tanuló irányítását, ellenben az nem igaz, hogy ne szólhatna bele, joga van bármikor módosítani indoklás nélkül az útvonalat és maga is adhat a vizsgázónak direkt utasításokat.

2013. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!