Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikertelen forgalmi vizsga...

Sikertelen forgalmi vizsga esetén hol lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Ma volt a 2. forg. vizsgám. Az oktató bekanyarodtatott jobbra, majd szólt hogy csináljak egy saroktolatást. Megcsináltam, ám a sarkon volt egy óriási lomkupac (lomtalanítás van csepelen), így semmit nem láttams szinte, ezt meg is mondtam a vizsgabiztosnak mielőtt elkezdtem volna tolatni hogy semmit nem látok a kupactól. Visszatoltam de az út (mellékutca) közepére, nem jobbra tartva, ezért már szólt a vizsgabiztos de gyorsan korrigáltam. Továbbhaladtunk balra, majd beküldtek jobbra, de elég későn szóltak, és mivel 2 behajtási lehetőség volt, nem tudtam pontosan melyiken kanyarodjak be (az egyik egy parkoló, erről belinkeltem egy képet), így visszakérdeztem de semmit nem mondtak. Kis gondolkodás után behajtottam a közelebbin, lévén ez az első lehetőség, ám ez egy parkoló volt, de mivel nem válaszolt, itt is középre kanyarodtam, nem tartottam, jobbra, de ez betudható a kanyarodásnak mert azonnal jobbra tartottam, mégis leállítottak. Az utca elején parkoló tábla van elég érdekesen, így nem hiszem hogy ott köteles vagyok jobbra tartani, illetve mivel sem felfestés, sem szembejövő jármű nem jött, nem hinném hogy szabályt szegtem, már csak azért mert kimondott parkoló az utca a tábla szerint, így ott nem kell jobbra tartani tudtommal. Igazam van vagy tévednék?


[link]


2013. júl. 3. 23:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

1941. november 9-én hajnal 3 órától hazánkban jobboldali közúti közlekedés van.


parkoló is közút szóval jobbra tartás van sőt pl:. auchan ,tesco parkolóban is jobbra tartás van + ott is a KRESZ szabályai érvényesek

2013. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De az benne a vicc hogy kanyarodtam, és egyből visszatértem. De ha jobban tetszik akkor a vagyonbiztonság ezt megkívánta
2013. júl. 3. 23:14
 3/20 A kérdező kommentje:
Egyébként most nézem hogy tényleg ott egy nagy gödör, amit ha ki akarsz kerülni akkor bizony át kell menned a bal oldalra. Utólag ez bizonyító erejű?
2013. júl. 3. 23:18
 4/20 acelsziv ***** válasza:
100%
nem gondolnám, hogy a vizsgabiztos téged akart megszivatni azzal, hogy félreállított. Ismételd meg a vozsgát és figyelj a korábbi hibáidra.
2013. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne rágódj, senkit nem fogsz ezzel meggyőzni. Próbáld újra.
2013. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Láttam rajta hogy várja a borítékot. Így hogy láttam hogy ott a nagy gödör nekem van igazam, és az oktatónak el is fogom mondani, bár iskolát váltok hogy abban a városban vizsgázzak ahol élek, így könnyebb
2013. júl. 3. 23:22
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mentél volna a gödörbe, hogy pukkadjon meg! K*cs*g biztos!"


:)


Szerintem hiába van igazad, amit így én utólag nem tudok megítélni, akkor se fognak foglalkozni veled. Kitartás!

2013. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A jobbra tartással igaza van a többieknek: te nem tetted, pedig kellett volna. Lehet vagyonbiztonsággal próbálni magyarázni, de ez nem egy baleset, hanem csak egy forgalmi vizsga. Ráadásul én nem látok ott gödröt a képen, legalábbis amilyen utakon én közlekedek (illetve közlekedtem amikor Csepelen laktam két évet) ahhoz képest az az aszfalt tök sima.


Szóval megpróbálhatsz fellebbezni, de szerintem (is) felesleges rá időt és pénzt pazarolni.

2013. júl. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

1.) Miért nem linkelsz a print screen helyett? Ja, hogy akkor kiderül, hogy hazudsz?

2.) A feltöltött kép a Rakéta és a Jupiter utca sarkán készült, de még ha egy sima parkoló lett volna, akkor is jobbra tartás van!

[link]

2013. júl. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy mondaton belül 3szor mondasz magadnak ellent, Kérdező. Az a lényeg, hogy elbénáztad, mert megnéztem a képeket, "végigmentem" a fél utcán. Sehol nincsen akkora gödör, amit ki kellene kerülni. A parkoló utca bejáratánál pedig végképp nincs.

Ha egyet visszalépünk a Rakéta utcán akkor látszódik, hogy a kereszteződésben ott van középen egy háromszög, ami porból alakult ki, mellette tisztán látszik az autók nyomvonala. Szépen jobbra tartva közlekedik mindenki. Ha mást nem legalább ezt a nyomvonalat követhetted volna. Ne haragudj, de jogos a bukás. Gondolj bele, ha szembejön valaki. Lett volna nagy riadalom :)

2013. júl. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!