Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen a DIESEL autókba milyen...

Télen a DIESEL autókba milyen arányban kell a gázolajhoz benzint tankolni, hogy reggelente jól induljon az autó?

Figyelt kérdés
Attól, ha teszek benzint is a tankba, attól még kicsapódhat a paraffin? Mindegy milyen benzint rakok az üzemagyagba? Van valami biztos praktika amivel a dízel könnyen indul télen is?
2009. okt. 16. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem szükséges,mert kifogástalanul használható a kúton lévő gázolaj -25 C fokig.

Valamikor tettünk a tankba benzint,min10 és max 20% volt az arány (10 l gázolajhoz max 2 l benzin)

A minősége meg mindegy, lehet akár keverék is .

2009. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes benzinnel kotyvasztani, benzinkutakon vagy jobb autósüzletekben (pl.Homasita hálózat) lehet kapni téli adalékot, amit a dieselhez kell zuttyintani tankoláskor. Másik megoldás, ha a kifejezetten télre ajánlott alpesi dieselt tankolod (pl.OMW-nál), ez önmagában mínusz "sok fokig" garantáltan jól indul.
2009. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Régen azt hallottam hogy egy tankhoz max fél litert. De én nem merem beletenni. Beindul az anélkül is. és télen raknak valami adalékot az üzemanyagokba a kutakon.

Ha mégse nagyon akar indulni akkor hallottam már 220 voltos előmelegítőről. Bedugja egy tíz percre indulás előtt és minusz húszba is meleg motorral indul. Na én olyat akarok szerezni.

2009. okt. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az adalék nekem nem jött be. Tavaly kerozinos adalékot tettem bele, mégsem akart indulni és az alpesi dízel is egy rakás sz****. Idén tutira akarok menni, azért gondoltam a jól bevált régi praktikára. Ez az előmelegítősdi jónak hangzik, hol lehet ilyent beszerezni és mennyiért?
2009. okt. 16. 10:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előmelegítő hasonlóképpen működik mint egy mini villanyboyler.Be kell építeni a hűtőrendszerbe.Árammal fölmelegíti a fagyálló folyadékot ezáltal a motort,motorolajat,a blokk mellett lévő szűrőházat,stb.Sok áramot fogyaszt,és van egy nagy baja.Az ,hogy hiába indult el a motor ha már elmentél pár kilométert a tankban lévő adalékolatlan és hideg gázolaj lehűti és eltömíti újra parafinnel a gázolajfinomszűrőt.
2009. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az OMV -s alpesi dízelt tudom ajánlani. Tényleg pöccre indul tőle minden körülmények között.
2009. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy doboz gyufát tudok ajánlani!DIZELT CSAK A hülyék VESZNEK!!!!
2013. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Főzős Laci ***** válasza:

Nekem is konkrétan az omv alpesi dízelt ajánlották az opel szervízben.Márpedig ha ott ezt ajánlják,akkor ez nem véletlen.A Shell az egy rakás majdnem kimondtam micsoda,meg a kutasok is nagyképű,minden hájjal megkent jankók... Nem szívesen megyek oda,vagyis hogy sose.Én is úgy tudom,hogy csak az omv üzemanyagai jönnek külföldről.

Nem a 40,50 ft-ot kell nézni,hanem azt hogy ez az üzemanyag magas minőségű,sok adalékot tartalmaz,viszonzásképpen könnyen indul az autó.

2013. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!