Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kel balra vagy jobbra...

Hogyan kel balra vagy jobbra indexelni? Melyik van felfelé és melyik lefelé?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván ahogyan logikus.

Ha balra akarsz indexelni, akkor ha egy kört képzelsz el az indexkar mozgási lehetőségének, akkor óra járásával ellentétesen kell tolni, azaz balra. Ha jobbra akarsz indexelni, akkor óra járásával megegyezően, tehát jobbra. Abba az irányba kell tlni a kapcsolót, amerre menni akarsz, nem kell gondolkodni.

De ez számodra miért nem egyértelmű, én csak azt nem tudom:) Már kisgyerekként amikor az álló autót "vezettük" húgommal, ha "indexeltünk" azt ösztönösen a helyes irányba tettük...:)

2013. jún. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Egyszeru. Abba az iranyba kell kell az indexet kapcsolni amelyikbe tekered a kormanyt kanayrodaskor. Azaz balra kanayarodaskor lefele, jobbra kanyarodaskor felfele. Persze az indexet elobb kell bekapcsolni, mint ahogy kanayrodsz, de ha elkepzeled, hogy merre tekered majd a kromanyt amikor kanayrodsz akkor az inexkart ugyanabba az iranyba kell mozditanod.
2013. jún. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Hűha, nyugtass meg hogy még nem vezetsz.

Ülj be az autóba és próbálj ki minden gombot, kart, pedált, hogy mi mire való, így ki ne menj forgalomba.

2013. jún. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha kipróbálod, akkor a visszajelző lámpa is villogni fog mutatva hogy épp melyik irányba villog odakinn a lámpa. Ha kiszálsz, meggyőződhetsz róla, hogy valóban ùgy van. (persze ezt otthon indulás előtt) de am írták a többiek is.
2013. jún. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2. írta: AMERRE a kormányt tekernéd, ARRAFELÉ kell az indexkart is mozdítani.
2013. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De a kérdezőn nem írta hogy milyen járművön :D

Autónál úgy van ahogy leírták már előttem, Motoron pedig vagy szintén így van vagy vízszintesen van a kapcsoló. Akkor meg egyértelmű, arra tolod amerre menni akarsz.

2013. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt hiszem most jöttem rá.miért nem használják oly sokan az indexet?!Nem tudják,merre van az arra!?
2016. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!