Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a4 1.9 tdi ből 90 vagy...

Audi a4 1.9 tdi ből 90 vagy 110 le-t vegyem? Ti melyiket vennétek és miért?

Figyelt kérdés

Szeretném felhuzatni 140-160 le-re és rakni alá jobb futóművet meg fékeket!

Melyik motort jobb "kezelni"?


2013. jún. 5. 07:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Miért nem veszel 2.5 tdi-t? Erősebb, nem kell hozzányúlni. Csak a V6-osat kell kerülni, de a sor5-ös már jó konstrukció. Ráadásul gyári állapotú, ami biztos többet kibír mint a felhúzott 1.9-es.
2013. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert egy 2,5 tdi 11 et is fogyaszthat varosban, a felhuzott 1.9 8 alatt van boven!
2013. jún. 5. 08:51
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
De ha felhúzzák az 1.9-et azt gondolom úgy csinálják hogy nagyobb turbónyomás által több levegő jut az égéstérbe, és ahhoz több üzemanyagot is állítanak. Lehet hogy tévedek, sok helyen írják hogy a chiptuning nem jár többletfogyasztással, de én ebben nem nagyon hiszek.
2013. jún. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Beszéltem vw találkozón sok emberrel, akiknek 200-220 lovas 1.9 tdi volt, azt mondták, hogy ha lepadlózza, akor sem eszik 8-at! Csak kormol mint egy traktor :D

160 le-vel 7 et fog enni.

2013. jún. 5. 09:27
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Akkor próbáld meg. De én 100%-ig biztos vagyok benne hogy 7 literes fogyiból nem csinálsz 160 lóerőt.
2013. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Annyit had kérdezzek már hogy az 1.9 tdi alapból megeszi városban a 7 litert. Mert ugye az egyik válaszodban a városi fogyasztásra hivatkoztál. És ha a 110 lóból csinálnak neked 160 lovat, de a fogyasztásod nem nő akkor honnan lesz neked az a sok felszabadult lóerő?
2013. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Senkit nem akarok megsérteni de az ilyen emberek gyakran túloznak, nincs ebben semmimelitélendő normális emberi reakció. Miután beleöltek tobb tizezer forintot szerinted bevalljak azt hogy nem is olyan mint kepzelte? Nekemis van dieseles ismerosom, allitolag 5 litert eszik ha nyomja neki, es kettőt termel vissza ha alapjaraton megy vele ( 2.5 turbo diesel 6 henger) szerinted ez mennyire realis, mikor a gyari fogyasztasi adat 7-8 liter? Es halal komolyan mondja, szerinted par falusi gyerek egy laptoppal megy "nagycoolerrel" "nagyturboval" " nagynaggyal" okosabb mint a jol fizetett gyari mernokok?

Valassz a 3-bol barmilyen ketto kombinaciott : erős, olcsó, jó

Teny hogy az 1.9 tdi az egyik legjobb diesel de a fizikat nem fogja legyozni semmi, meg par borostas 18 eves full capes harmas golfos kokler sem ( tisztelet a kivetelnek)

Ugyh az 1.9 tdi-t batran ajanlom tuningra de ne lepodj meg ha nem fog olyan keveset enni

2013. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 T5- ***** válasza:
79%

Csak az a baj, hogy A4-esben nincs sor 5 2.5, nem is megy bele, csak V6, az meg egy szar.


Amúgy mindegy, hogy melyiket veszed, az AFT-t a változó geós turbó miatt, kicsit rugalmasabbnak érzed. Az meg, hogy 200-220 lovat hoztak ki belőle, ez egy baromság. Azt állítja.... én meg azt állítom, hogy 350 lovat és 800 Nm-t hozok ki, na? Sokra mész vele, ha nem igaz. Egy 140-150 ló reális, de itt sem chip tuningra kell gondolni, ezeknél a motoroknál ami sokat dob, az az adagoló, csúcsok, turbó. Utána jöhet egy nagyobb cooler, meg egy írott fémdobozos ECU.

Futóművet, ennél okosabbat nem nagyon találsz, legalább is OEM futóművet, a fék meg csak pénz kérdés.


De azt jól mondják, hogy az 5-6 literes fogyasztásnak sziát mondhatsz, mert menni csak anyagtól fog valami, úgyhogy ha elkezded kergetni, akkor 8-9 liter alap hangon.

Meg azt nem értem, ha már 1,9-est akarsz tuningolni akkor miért nem PDTDI-t tuningolsz. Merthogy az sokkal jobb tuning alap... én abból indulnék ki.

2013. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy a pd elemek nagyon drágák, ezért gondoltam a sima tdire! Pdvel jobban jarnek?
2013. jún. 5. 16:19
 10/15 T5- ***** válasza:
79%
Mi számít drágának? 20ezerért már van darabja bontott meg olcsóbban is, csak egy átlagot mondtam. Amúgy a PD-s motoroknak erősebb a bele. Meg eleve jobban tuningolható, és azért az a 285 Nm kicsit okosabban mozgatja azt a kasznit mint a 202 meg a 225.
2013. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!