Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda Rx-7 motor átalakítás...

Mazda Rx-7 motor átalakítás lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdésem egyes embereket felzaklathat,ezért kérem csak erős idegzetűek olvassák tovább :)

Amióta megláttam az Rx-7es modellt, azóta a megszállottja vagyok, elvarázsolt, és eldöntöttem, hogy egyszer lesz egy ilyenem. De...minnél többet olvastam róla, annál egyértelműbbé vált számomra hogy a Wankel motor bizony nem egy jó befektetés. a kérdésem arra irányulna, hogy lehetséges-e, a motor kicserélése egy "normálra". Sajnos nem vagyok hozzáértő, ezért kérdezem tőletek :)


2013. jún. 2. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
sajnos a wankel motor annyira pici, hogy egy nagy szívó ottó motor elhelyezése elég nehézkes lenne a pici motortérbe, és a tömegegyensúlyt is felborítaná, nagyon orr nehéz és alulkormányzott lenne tőle az autó, talán egy kisebb turbós motorral lehetne próbálkozni
2013. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is pont a kicsi motortéren gondolkoztam, hogy ez gond lehet. Egy kisebb turbós motor viszont igazad van, lehet beleférne, és a súllyal sem lenne talán gond.
2013. jún. 2. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Vw 1.8-as motorral láttam már RX7-et.

Viszont bepapírozni itthon lehetetlen.

2013. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sinead ***** válasza:
inkább újíttasd/újítsd fel a wankel motort azon a pénzen amit a cserére költenél, és járj el vele a kiállításokra, találkozókra, meg nyáron néhanapján élményautózni.
2013. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

na igen a papírozás... erre nem is gondoltam, valószínűleg esélytelen...


én az rx-8-ba voltam szerelmes, csodálkoztam is miért ilyen olcsó használtan, aztán utánanézegettem és kiderült miért ilyen alacsony a vételára, a wankel nagy átok tud lenni ha napi használatra szánod. hatalmas fogyasztás 13-15 liter még normális használat mellett is, alacsony fordulaton semmi kraft, állandó olajfogyasztás, nem állíthatod le hidegen mert nagy esélyel beköpi a gyertyát, nagyon macerás és kényes... én letettem róla és inkább valami más után nézek

2013. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, úgy tűnik én is csak a távolból fogom csodálni :) Nézek valami más hasonló autót, és beérem azzal :)
2013. jún. 2. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok, most van egy eladó a hasznaltauto.hu-n, valamilyen 1.5-ös motorral.

150-ért adja, ránézésre vagy +200ért gatyába lehetne rázni.

Ja, és papírja is van.

2013. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az Rx-7 wankel motorjai úgy tudom még nem akkora macerás pénztemetők, mint az RX-8-é. Ellenben nincs is annyi power benne :)


Átalakítás lehetséges, de az is pénz pénz pénz és leírták, itthon kb lehetetlen lepapírozni.

2013. jún. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!