Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fékolajat vegyek? Mire...

Milyen fékolajat vegyek? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy fontos a minél magasabb, száraz forráspont. Szilikonbázisú legyen vagy sem? DOT 4 vagy DOT 5.1 minőség az előírás?

2013. máj. 29. 10:24
 1/9 anonim válasza:
Attól függ mibe kell. de általában tipus alapján utána lehet nézni.
2013. máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fékolaj nincs, csak fékfolyadék. Semmi köze az olajhoz. Felfelé kompatibilisek, tehát ha DOT 3 az előírás, nyugodtan rakhatsz bele DOT4et is.
2013. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Utolsó, ez nem egészen igy van ! Más kell az ABS-esbe, más egy motorkerékpárba pl.
2013. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért kéne más egy motorkerékpárba? Már egy 50es robogónak is gyárilag DOT4 van előírva!
2013. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem a crossmotorba nem volt jó a kocsiba való.
2013. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
NA , miért, mi volt belevaló? Áruld el pontosan kérlek! Mert én cseréltem már sok járműben, ABS-es és anélküli kocsin, motoron, robogón.Eddig mindegyikben DOT4 kellett!
2013. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha jól emlékszem DOT4 kellett bele, igy nem tudtunk beleönteni sem 5.1-es, sem 5öst, mivel egyrészt nem lehet keverni őket, másrészt 5ös egyáltalán nem lett volna jó.
2013. máj. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rakhattál volna bele 5.1est ,de előtte le kell engedni a régit ,és az újjal légteleníteni. És aki az ABS dolgot is belekeveri ,annak üzenem, hogy ABS esetén a DOT3 nem használható, a DOT4 viszont nyugodtan! A DOT alapvetően két nagy csoportba sorolja a fékfolyadékokat. A glikol bázisúakat DOT 3 és DOT 4 számokkal jelöli. A szilikon bázisúakat pedig DOT 5-tel. A legmodernebb fékfolyadékok a DOT 5.1-esek, mivel ezek már nem tartalmaznak szilikont sem.
2013. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A szilikon bázisúak nem tesznek jót pl. a tömítéseknek amibe Dot3/4 kell
2017. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!