Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon komolyan eszi az...

Nagyon komolyan eszi az olajat a golfom, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van egy IV Golfom, ami most lemértem, 10w-40 Mobil1 olajat használok, zonban sajnos 7 év alatt ha egyszer volt olajcserén. A lényeg hogy most csináltam egy tesztet:

feltöltöttem az olajszintet a min és max közzé pontosan. 431 km után, az olajszint jócskán a min érték alatt van. mondhatni épphogy kicsit olajos a pálca alja.

Mit gondoltok?

Olajcseppek nincsennek a kocsi alatt, szal a motor eszi. Ez elég durva neme?


2013. máj. 20. 16:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen, csakhogy állásában is eltud romlani az olaj, ezért szokták évente cserélni általában...
2013. máj. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem esküdnék meg rá, de nekem úgy rémlik 82000 km körül vettük most van benne 132575 km
2013. máj. 21. 09:47
 13/16 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy hiába nem sok kilóméter ment bele a kocsiba, de a hengerben égés közben különböző anyagok keletkeznek amik lejutnak a motorolajba, és kémiai úton csökkentik az olaj kenő, illetve hőelvezető képességét. Ezért van az hogy km-től függetlenül évente az olajat ajánlatos lecserélni.
2013. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek milyen árt kóstolhat majd ez a történet? ha az eshetőségeket nézzük? ebben tudna valaki segíteni
2013. máj. 21. 12:49
 15/16 anonim ***** válasza:
Először kellene egy állapotfelmérés. Ha azt megcsinálta a szerelő akkor tudni fog neked mondani körülbelüli árat.
2013. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
voltam servizbe, na ott azt mondták, gyűrűzni kell..stb cakompak felújjítani a motort, kb 80e. Reális ár?
2013. máj. 22. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!