Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon komolyan eszi az...

Nagyon komolyan eszi az olajat a golfom, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van egy IV Golfom, ami most lemértem, 10w-40 Mobil1 olajat használok, zonban sajnos 7 év alatt ha egyszer volt olajcserén. A lényeg hogy most csináltam egy tesztet:

feltöltöttem az olajszintet a min és max közzé pontosan. 431 km után, az olajszint jócskán a min érték alatt van. mondhatni épphogy kicsit olajos a pálca alja.

Mit gondoltok?

Olajcseppek nincsennek a kocsi alatt, szal a motor eszi. Ez elég durva neme?


2013. máj. 20. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ugye mind a 2 mérést hideg motornál nézted?

Ha igen akkor elég nagy baj lehet, 7 év alatt 1 olajcsere az megtette a hatását..

2013. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a motor eszi meg az látszani szokott a kipufogón, vagy annak környékén (erősen össze van kormozódva valahol) Ha valóban nem volt olajcsere akkor jóeséllyel olyan kopott a motor hogy a motorolaj jelentős része a dugattyúgyűrűk mellett feljut az égéstérbe és ott elégés után távozik a kipufogón. Ajánlanék egy kompressziómérést.
2013. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Készítettem egy képet a pálcáról, igen hideg motornál mértem mind2szer.

8 szelepes 1,6 benzines a motor.

2013. máj. 20. 16:36
 4/16 A kérdező kommentje:
2013. máj. 20. 16:36
 5/16 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok ez hány litert jelent ebben a formában?

Mármint amit megevett 430 km alatt.

2013. máj. 20. 16:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az lenne a csoda ha nem enné az olajat a szerencsétlen ilyen szervizeléssel a háta mögött. Jó hír hogy ezekután már nem is kell olajat cserélni csak 2 hetente hozzáönteni egy 3 litert, és így mindig friss olaj van benne.☺
2013. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
jó most a gunyolódást hanyagoljuk, tudom már én is mit kellett volna tennem, de sajnos nem tettem. (akkoriban nem volt senki aki mondta volna én sem kérdeztem rá konkrétan erre)
2013. máj. 20. 16:45
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Most már kár képeket belinkelned,hanem irány egy szerviz és kompressziómérés. Utánna ha nem lesznek jók az értékek és tuti hogy nem akkor elég mélyre kell majd nyúlni a pénztárcádba.
2013. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
igen holnap elviszem egy autószerelőhöz.
2013. máj. 20. 17:01
 10/16 anonim ***** válasza:

hány km-t ment az alatt a 7 év alatt? mi újonnan vettük az autónkat, és az első 5000 km-es olajcsere után a második ciklus 6 évig volt benne, igaz ez idő alatt alig került bele 12 ezer km... most 60 ezer körül jár és 1 decit se eszik, szóval nem az idő számít hanem a km...

egyébként ezt még kreszen is elmondják, hogy olaj-hűtővíz-ablakmosó folyadék rendszeres ellenőrzése kötelező, sőt a rutinvizsga része bemutatni és ismertetni az oktatóautón...

2013. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!