Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri újrafényezt...

Szerintetek megéri újrafényeztetni egy 21 éves autót, ha nincs semmi baja, és megbízható a mai napig?

Figyelt kérdés

Kértem rá ajánlatot 2 festőműhelytől is, kb 100-ból kijönne úgy, hogy én előkészítem festésre (szétszedem, kilakatolom, amit kell, ilyesmik).


A kocsi meg van kímélve, rohadás sehol nincs rajta (egy-két rozsdapötty előfordul), motorja megbízható, és korához képest nem futott sokat. És ami azt illeti, az elmúlt években kicsit hozzám nőtt a gép. Csak a festése viseltes, a tetőn pörög le a lakk több helyen, és ugyanez megfigyelhető a bal sárvédőn is.

Szóval szerintetek megéri ez a művelet úgy, hogy a kocsi jelenlegi állapotában 180-200 ezer ft-ot ér?



2013. máj. 9. 18:27
 1/6 Vizéli László ***** válasza:
Ha tényleg nincs semmi baja, és még nem szeretnél egy darabig autót cserélni akkor természetesen megér annyit.
2013. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Őszintén szólva hosszú távra tervezek a kocsival, szeretném egy kicsit csinosítgatni is (alufelni, fehér indexbúra, stb), persze csak visszafogottan, elvégre nem egy kemény, nagy teljesítményű kocsiról van szó.

2013. máj. 9. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék milyen autó. Ha tényleg a szívedhez nőtt, és ilyen jó az általános állapota, szerintem ennyit megér. Én heteken belül fényeztetem újra a 17 éves autóm, csak nekem 300 körül lesz, mert mindent szakemberre bíztam.
2013. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ne gondoljatok semmi különleges kocsira, egy Vw Polo Coupe.

Ha a festés mellett döntök, akkor kapni fog egy 14-es alufelnit, és beszerzek hozzá egy 40/40-es ültető szettet, valamint fehér lámpabúrákat. Esetleg egy G40-es Polo-ról még műanyag kerékíveket.


Szóval szeretném, hogy igényesen nézzen ki. Valahogy így: [link]

[link]


Az első képen látható szürke színre fújatnám, csak az enyémen a lökhárítók maradnának feketék, króm elválasztó csíkkal, plusz van benne már most is ködlámpa.

2013. máj. 9. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csúnya autók ezek, és akkoriban még tartósságra terveztek a németek. Én megcsinálnám a helyedben, amit elterveztél. Nekem az ötleteid közül egyedül a krómcsík nem tetszik. Öregíti az autót. Ha máshol is van, pl. az ablakok körül, akkor még elmegy, de egyébként szerintem nem fog jól mutatni. A legrosszabb, ha nem gyári, hanem valami felragasztható homasitás csík, azok szörnyen szoktak állni. Akkor inkább raknék bele egy piros csíkot, mint a G40-en volt, vagy valami más színt, ami harmonizál a szürkével. Ha a lökhárítód színre fújatnád, attól is modernebbnek látszana az autó. Ha fekete, akkor gondolom már úgyis kifakult. Ha ragaszkodsz a feketéhez, léteznek a lökhárítóra való festékek, amitől olyan lesz, mintha új lenne. Persze nem beledumálni akarok, magadnak csinálod az autót. Ezeket csak tanácsnak szántam.
2013. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A lökhárítókat azért akarom feketén hagyni, mert amit írtál, már megcsináltam, fel van újítva, szép fekete, nincs kifakulva. :)

Amúgy a króm csíkon még lehet, hogy gondolkodnom kéne, igazad lehet. A piros csíkra gondoltam én is, de a szürkéhez nem állna jól szerintem. A végén lehet, hogy semmilyen csík nem lesz benne, majd meglátom.

A szürke szín amúgy adott, mert most is szürke a kocsi, csak egy árnyalattal sötétebbet akarok, és így nem kell másik forgalmi.

2013. máj. 10. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!