Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okmányiroda adhat ki informáci...

Okmányiroda adhat ki információt az eladó adatairól? Vettem egy autót még kb egy éve, és nem tudom az adatait annak akitől vettem, és okmányirodába megérdeklődhetem-e cimet, vagy ilyesmit? Arról az adásvételiről, amit az eladó adott le?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót még kb egy éve, és nem tudom az adatait annak akitől vettem, és okmányirodába megérdeklődhetem-e cimet, vagy ilyesmit? Arról az adásvételiről, amit az eladó adott le?

2013. máj. 5. 17:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
és ha lopott az autó, akkor bizony bajban vagy.
2013. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Sztori a kovetkező. Vettem egy éve egy autót, és nem irattam át és nem foglalkoztam vele. Eggyik ismerosomnel alt az udvarba és eladtaminden irataival együtt. Semmi adasvetelivel. Most szeretnem felkeresni az eladot, hogy vonja vissza az adssvetelit mert idokozbe meglett az auto de semmi papirja es valaki megvenné. Mert elakarom kerulni a sajat nevre irast.
2013. máj. 6. 19:42
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen papírod az autóról nem a névre íráson kellene aggódnod, mert jelen állapotában (ha tényleg semmilyen papírja sincsen) jó lesz az az autó porfogónak az udvarban. De nem értem hogyan lehet elveszíteni az adásvételit és a többi papírját az autónak, nekem sántít a történet. Meg mi az hogy meg lett az autó ? Fogadjunk nem is kaptál semmit sem mikor megvetted az autót, nem igaz ?


Egyébként meg ha nem volt kivonva a forgalomból a kocsi mikor megvetted valószínűleg bejelentette az előző tulaj a vételt, különben még neki ketyegne a súlyadó és a biztosítás is.

2013. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Aha, szóval te már kérdeztél itt korábban, csak akkor máshogy volt a kérdés feltéve.


Az eladó hülye lenne visszavonni az eladást (már ha lehet ilyet, szerintem nem) - biztosan örül hogy megszabadult. Ha viszel be adásvételit hogy eladtad, akkor is lehet esélyed hogy nem kell kifizetned. De ezért szvsz hiába keresed az eladót, főleg így hosszú idő után - legalábbis ha tőlem megvennél mondjuk egy motort, aztán másfél év múlva jönnél, hogy csináljuk vissza, akkor szépen megmutatnám merre van a kapu és az elfelé, mivel megvetted, aláírtuk, semmi közünk egymáshoz a továbbiakban. Magánszemélyként még jótállási/garanciális kötelezettségeim sincsenek, nemhogy valamiféle "visszavásárlás" egy éven túl...

2013. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

háááát...rendőrség, és megnézetni kinél van most néven a kocsi.Per pill nálad van? mert akkor van alváz, és motorszámod...de sok jóra ne számíts.Még bontóba is rizikós leadni.

Add el valami vasasnak, és ámen.

2013. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az eggyik ismerősöm adta el, és a papírokat a vevőnek adta, de az leszarta igazából, mert nem az ő nevén van. Azért aggódok az átíráson, mert kb 60-ra rughat és kötelezheti az apeh. Nem pont a visszavonásod van a lényeg, hanem, hogy egy másik adásvételi papírt kellene irnia másik emberrel. Se garanciát se semmi mást nem kérek tőle, csak hogy írják meg a papírt. Csak így kérdéses az eladó akitől vettem. Semmi se sántit ebbe. Ez a valós történet.
2013. máj. 6. 20:27
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem az autó holléte számít, hanem, hogy ne kelljen sokat fizetnem mint pl az átírást.
2013. máj. 6. 20:27
 18/19 Napkiraly ***** válasza:
100%

ilyen hülyén intézni valamit. Az a helyzet,jogilag a tiéd az autó,tehát:

1. ki kell fizetned az átírást

2. mivel nincs a birtokodban, be kellene jelentened az eltűnését (de nem mint lopott, hanem csak simán eltűnt)

3. az előzőről szóló bejelentéseddel ki kellene vonnod a forgalomból (ideiglenesen)

4. legközelebb nem kellene mindenkivel barátkozni

2013. máj. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Meséljem el nekik az egész történetet? Csak mert akkor az az embernek is baja lesz, aki eladta, nem? Nem fogják furálni, hogy csak eltüntnek jelentem be?
2013. máj. 9. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!