Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy (pl Opel...

Mex11 kérdése:

Miért van az, hogy (pl Opel Insigniánál) a xenon fényszórót valamikor fehérnek, valamikor kéknek, valamikor pedig lilának látom?

Figyelt kérdés
Ez ha szemből jön, úgy gondolom.
2013. ápr. 30. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Mert a legtöbb utólagos pimpelt vacak. És azt hiszik, hogy az a menő, ha már lila a fény. A "kékítés" amolyan fehérítés miatt van, mert fehérebbnek látod, de még az is nagyon csúnya. Ennek egy elfajzott változata a lila.

Az igazi, jó, nem utólagos kendácsolt sz*r az fehér.

2013. ápr. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez így van :)
2013. máj. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg így van, ahogy írták. Nekem az Astrámban gyárilag van adaptív bixenon lámpa. Azt soha nem látom lilának, kéknek. Talán felkapcsoláskor ha a fényszóróba nézek, van egy pillanatra nagyon enyhe lilás árnyalata. De gondolom ez normális, ahogy begyújt a xenon cső.
2013. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ez Audiknál, meg BMW.nél is így van. Akkor azokba is bóvlikat tesznek?
2013. máj. 1. 08:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A xenongázos fényszóró felkapcsolás után x idővel lesz "üzemmeleg", akkor fog szép fehér fényt adni. Közvetlenül felkapcsolás után tűnhet egy kicsit kékesnek, lilásnak, de ha bemelegszik, akkor az is fehér.


BMW gyái xenon.. hófehér:

[link]


Itt egy másik, ez is hófehér:

[link]


Feltételezem, hogy ezek után látod, ez ez valószínűleg nem így jött ki a gyárból...

[link]



Audi xenon

[link]

2013. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg a harmadik vagyok. :)

Ha nem lenne péntekig épp szervizben az autóm, én is fotóznék most egy gyári Opel xenont. :)

2013. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
attól függ, h mennyire kékes, h mekkora a kelvinszám. 6000-s az fehér. de mondjuk én azt vettem észre, hogy hiába 6000es v 5000es messziről kékes az is, közelről már totál fehér. ha már lilásodik a fénye, akkor már a végét járja a xenonizzó.
2013. szept. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
vagy éppen 10000 v 12000k
2013. szept. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem az "izzó" színe miatt látod színesnek, találgatózik itt a sok fogalmatlan. A projektor megtöri a fehér fényt a vetítési kép szélénél, prizmaként viselkedik. Ezért változik a színe, ha különböző szögből jön szembe, olyankor pont a szélét kapod a kévének. Ez lencsefüggő, az enyémnek van kék, lila, és sárga törésvonala is (fehér falhoz állva jól látszik).
2013. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!