Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F 1.4 8v, nem...

Opel Astra F 1.4 8v, nem gyenge nagyon ez a motor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok, első autómat szeretném a közeljövőben megvásárolni, és F Astra-ban gondolkodom, jó ár/érték arányúnak tartom. Igazából lényeg az lenne hogy néha-néha jól jönne hogy elmenjek vele A-ból B-be, meg a szüleim is használnák persze néha, amikor kell Nekik.

Tehát nem egy versenygépet szeretnék venni, nem az a célom hogy még 2.ba 130nál még ne szabályozzon le, de én egy dinamikus autózáshoz (néha azért erősebben gyorsítva, vagy lakotton kívül 1-2 előzés mindig összejön általában, ha nem sietek akkor is, egy tötymörgő kamion vagy akármi) is kevésnek tűnik az a 60 le. Mit gondoltok?


2013. ápr. 25. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gyenge még belefér.
2013. ápr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ár érték arányban talán ez a motor a legjobb, de 91-el menő kamion mögött beragadsz majd, arra jóval nagyobb dinamikával rendelkező gépre volna szükséged.
2013. ápr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még autózható. Igaz, ahhoz hogy menjen, pörgetni kell.

Tíz évet, kétszázezer kilométert töltöttem el egy B Corsával. 1.2, 8 szelep, 45 LE. Az Astra kb. annyivel nehezebb, amennyivel erősebb. Városi szaladgálós autónak bőven jó votl. Pályán is tudta a 135...140-et, és nem kellett kitaposni hozzá a belét.

Ha a kasztni nem rohad, nem lesz vele sok bajod. Az "CxxxNZ" kódú motorok elég egyszerűek, cserébe elpusztíthatatlanok és nagyon megbízhatóak. A jó olajat meg fogja hálálni. Ha nem kopott, 5W40 szintetikusat nyugodtan tehetsz bele. Nem fogja fogyasztani.


Ha használni akarod, nem vagánykodásra kell, jó választás.

2013. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Milyen évjáratban gondolkodsz és kb mekkora árban? Az előttem szólohoz csak csatlakozni tudok.
2013. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Én lebeszélnélek az 1,4-esről.

Vezettem és nem csak az a baj, hogy nem megy, hanem sokat is fogyaszt!

Ahhoz, hogy felvedd a forgalom ritmusát, jóval több gázt kell adni, ami a fogyasztásnál meglátszik.

Vegyél inkább 1,6-ost. Az sem versenyautó, de az 1,4-eshez képest legalább némi tartalék van benne és kevesebbet fogyaszt.

2013. ápr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak 8 szelepest vegyél! A 16 szelepesekkel sok a gond. Nekem egy 1,6-os volt anno. Nagyon bevált. Nézd meg az alvázszámot abból az első három betű azt jelöli hol készült. A lengyel modellektől óvakodj. Szentgotthárdit vagy németet vegyél. A németből behozottak közt nagyon jókat lehet találni. Azok jobban felszereltek, elektromos ablak, klíma, stb..
2013. ápr. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Árban tényleg miben gondolkodsz? Mert pl jelenleg viszonylag olcsók pl a 206-os ok közül jópár meg a régi fajta Swift ből is kapni elég olcsón 1.3 ast, az már bőven fickósabb mint az Opel a amga kis hiján 90 pacijával, és a fogyasztást is megáll 5-5.5L körül, saját tapasztalat.
2013. ápr. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg csak 8 szelepeset vegyél, az ECOtec kicsit félresikerült.


Az 1.6 8v 75 lóerővel tényleg elnyűhetetlen, cserébe keveset fogyaszt. De ha ki tudsz fogni egy Si motorost, az 1.4 is jó választás lehet. Nekem 1.4 Si van, 82 lóerővel, meglehetősen nyomatékos is. A különbség itt annyi, hogy hengerenkénti a befecskendezés, és a gyújtás is elektromos, nem megszakítós. Ezt leszámítva minden ugyanolyan olcsó hozzá, és a fogyasztása is kielégítő.

2013. ápr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!