Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha tavaj letettem A1-es...

Ha tavaj letettem A1-es jogsit, (akkor 16 voltam, most 17 vagyok) Letehetem korábban a korlátlan A-t, pl 20-21 évesen? Illetve kevesebb rutin/forgalmi órát kell vennem?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Amint le tudod írni azt a szót, hogy "tavaj" helyesen rögvest kaphatsz A korlátlant... De addig semmiképp sem.
2013. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tavaly*
2013. ápr. 25. 16:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Na szóval akkor a kérdésemre válaszolnál, hogy hány éves kortól tehetem majd le illetve kevesebb órát kell-e vennem?
2013. ápr. 25. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Motor kategória váltás


2013-tól A1-bol korlátlan A jogosítványt NEM TUDSZ kategóriaváltással csinálni!

Jelenleg kategóriát váltani (nagyobb motorra, elméleti tanfolyam és kresz vizsga nélkül, csökkentett gyakorlati óraszámmal) érvényes A1 (A1B) vagy A korlátozott jogosítvánnyal 1 éven belül tudsz akkor, ha idoközben betöltöd a 21. életéved.

2013. jan. 19-től legalább 2 éves A2 kategóriával lehet csak kategória váltással korlátlan A jogosítványt szerezni.

Mivel a rendelet csak az A2 kategóriát említi, ez azt jelenti - JELENLEG -, hogy az A1 (ill. A1B - B125), ill. A korlátozott motoros vezetői engedéllyel NEM TUDSZ kategóriaváltással teljesítménykorlátozás nélküli A jogosítványt csinálni! (Vagyis ha a végső célod a nagymotor jogsi, az A1 és az A korl. kategória semmit nem számít majd bele.)


Most változtatták, szívás.

2013. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

...és A2-t is leghamarabb 18 éves korodban szerezhetsz.


Egyébként áruld már el, miért akarsz te mindjárt A korlátlan jogsit a kezdő motorocska jogsiddal, autó jogsi és mindenféle forgalmi tapasztalat nélkül? Hidd el, nem véletlen hozták ezt a 24 éves korhatárt!

2013. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!