Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Stihl olajjal keverni simsonba?

Stihl olajjal keverni simsonba?

Figyelt kérdés
tehát az egyik ismerősöm stihl olajjal keveri a benzint a simsonba, simson s51 és 1:50-es keverék kell bele, de azt mondja hogy ő 30-as keveréket rak bele, hogy ne kopjon szét, meg hogy legyen rendes kenése neki, azt mondja 50-nél már füstöl rendesen de legalább jó a kenése, jó a stihl olaj? mert úgy tudom hogy a stihl olaj arra van tervezve hogy 10.000-res fordulaton is kenjen, a simsont meg csak max 4 ezerig húzassa ki!
2013. ápr. 22. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
jónak jó de a 2t olaj még jobb nem véletlen találták ki
2013. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem is annyira a fordulat, hanem a hőmérséklet különbség a fontosabb. Amikor én kevertem stihl olajat a benzinbe és azt raktam a Simsonba eléggé füstölt vele. Szerintem nem bírta elégetni rendesen. Most vettem valami félszintetikusat ami fele annyiba kerül mint a stihl olaj, ezzel nem füstöl annyira, pedig 1:50-be kevertem mindig a stihlt is.
2013. ápr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Totalcar (azaz Totalbike) oldalon foglalkoztak a kérdéssel.


Viszont megint fel kell hívjam a figyelmet erre a széles körben elterjedt tévhitre, hogy a kétütemű motorba nagyon jó a Stihl lácfűrész olaj. Erre az indoklás általában az, hogy ezek a láncfűrészek nagy fordulatúak és a motorkerékpár vagy robogó kisebb fordulatú, így bírnia kell.


Ez egy tévhit. Igaz, hogy a fűrészek üresjárati fordulatszáma 2500 körül van, a maximális fordulat meg 13 ezer körül, de ez csak egy dolog az olaj kenőképességét tekintve, még van mellette másik 10, például a koksz képződés, az égés gyorsasága és a többi.


A motorkerékpárba motorkerékpárokhoz fejlesztett olaj kell, azokból is lehet kapni drága szintetikus olajat, a láncfűrészekbe pedig láncfűrész olaj kell, mert azokhoz fejlesztették és adalékolták. Egy kiemelt üzemi jellemző - ez esetben a fordulatszám - alapján választani más eszközbe való olajat teljesen hibás elképzelés.


Üdv.


Motordoktor

2013. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-! Draga motordoktor ur!

Gondolom ha fogott volna a kezebe stihl olajos flakont,es el is olvasta volna figyelmesen azt az oldalat ahol a keveresi aranyt es a tuzvedelmi besorolast taglaljak,akkor nem irna ilyen fejetlenseget! Ugyan is ott van leirva a varazsmondat!

Az ominozus mondat a kovetkezo:"mindenfele motorhoz"!

Ez egy tag fogalom,tehat az osszes 2t motorhoz kompatibilis....

2014. ápr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet shtil olajat simsonba. Teljesen megfelelő viszont pénzkidobás ilyen átmárkázott cuccot tenni bele nagyobb fogyasztású gépbe. Egyébként is a piros shtil ásványi alapú, a zöld az ami szintetikus azért füstölt jobban a cimborádnak.
2016. máj. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!