Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért eszi az autóm az olajat?...

Miért eszi az autóm az olajat? Szét van hajtva talán? Néha még a kipufogón is "köpködi" ki. Kereskedésben vettem, jól átvertek vele.

Figyelt kérdés

szívócső abszolútnyomás problémája van

tavaly volt bele öntve 3 liter Castrol 10W40 azóta mentem 4 ezer km-t és az olajszint a minimum alatt van.

2003-as Daewoo Matiz 71 ezer km-rel


2013. ápr. 19. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a kipufogóján is meglátszik a probléma akkor motor került az égéstérbe, valahol vagy megvan repedve a tartály vagy valami tömítés adta meg magát. Így ezt nehéz megmondani sajnos mert lehet akár más baja is. A motor nem lehetett széthajtva mert a 10 éves autónak még azért bírnia kell, még a 20 évesnek is, de ott már azért gyakoribb a probléma. Ha volt előző tulajdonosa akkor valószínű hogy ő hajthatta túl, nem tudom neked mióta van meg, de ha már régóta és mostanában csinálja ezt akkor nálad romolhatott el valami.

Én itt most nem állnék neki feleslegesen szerelgetni otthon mert ez igazából pénzkidobás meg a probléma úgysem szűnne meg teljesen. Lehetőleg most olcsó olajat tegyél bele, mert ha így fogy akkor értelmetlen jobbat venni ameddig meg nem oldódik a probléma. Szerintem ezt bízd szerelőre mert a motor szerelése alapból egy kényes dolog.

2013. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!