Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok gőz jön ki a kipufogón....

Sok gőz jön ki a kipufogón. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka hogy már üzem meleg motornál is eléggé gőzölög a kipufogó.

Mentem vele egyhuzamban kb. 900km-t is és utána is ugyan úgy gőzölgött mint rövid távú autókázások közben( tehát valószínű nincs sok kondenzvíz a kipufogóban.

Sima gőz, nincs különösebb szaga.


2012. dec. 31. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán az,hogy tél van...
2012. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igazából pl. lámpánál állva ahol több autó is van csak az én autóm Gőzölgött........

Tudom hogy télen ez normális, de volt már előtte egy pár autóm és azok bemelegedés után nemigazán gőzölögtek, vagy csak minimálisan a mostanihoz képest. De azért köszi az értelmes hozzászólást....

2012. dec. 31. 13:30
 3/13 A kérdező kommentje:

Ja és még annyi hogy nem fogy sem a hűtövíz, sem a motorolaj.

Nem vizes a motorolaj és nem olajos a hűtővíz.

A motor hibátlanul jár, nem melegszik túl semmi.

2012. dec. 31. 13:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi :)
2012. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Remélem hogy normális:)
2012. dec. 31. 14:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ilyen hideg időjárásban nekemis füstöl mintha dohányozna :) Ha van lehetőséget fűtött garázsba ahol a hőmérséklet van vagy 20 fok (CSAK RÖVID IDEIG!!) járasd a motort meglátod nem fog gőzölögni.

Ha kékes a gőz akkor van valami baj.

2012. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy hideg van!

Az enyém is gőzölög. Lámpánál állva sokszor a visszapillantóból látom a hátsó ablakon keresztül a felszálló gőzt. Pedig nem öreg az autóm és nem is agyonkopott.

2012. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, egyértelmű hogy hidegben gőzölög. Csak ez én autómnál valamiért ez intenzívebb mint a többinél.....
2012. dec. 31. 18:05
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos saját garázsom az nincs, a bevásárló központok fedett-zárt parkolójában sem nagyon tudom megnézni mert ott is max 10-13 fok van :S
2012. dec. 31. 18:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Gondolom, sok autó már sok-sok kilométert megtett, azért nem gőzöl, a tiéd lehet hogy még be sem melegedet rendesen.
2012. dec. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!