Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Defektes kerékcserélnél...

Defektes kerékcserélnél hogyan csináljam az anyák meghúzását?

Figyelt kérdés
tehát felemelem az autót emelővel, lecsavarozom a kereket, és mikor teszem fel a másik kereket hogy húzzam meg a csavarokat, először rákapatom mindet, és sorba mindegyiken húzok egy kicsit, vagy átlósan húzzam meg a csavarokat, vagy meghúzom az egyiket teljesen és utána húzom a következőt teljesen?
2013. ápr. 12. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
átlósan váltakozva ... aztán mikor már fog, akkor leengeded az emelőt és ismét utána húzol mindegyiknek
2013. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

Nem jó a sorrend. Először még a földön meglazítod a kerékcsavarokat, mert a felemelt kerék csak elforog, a csavarokat nem bírod kilazítani. Ekkor nem kell teljesen kitekerni őket.

Megemeled az autó, letekered a csavarokat, leveszed a kereket, felteszed az újat, rá mindent csavart és meghúzod annyira, hogy ne essen le a kerék. Jobban úgysem tudod, mert elforog. Ekkor még lehet sorban is haladni, ha úgy kényelmesebb.

Utána leengeded az autót és rendesen meghúzod a kerékcsavarokat. Itt már átlósan kell haladnod: meghúzod a kerékcsavart erőből (eltépni nem kell), majd mész a szemköztihez. Ezt kétszer érdemes végigjátszani, mert a kerék az agyon akkor helyezkedik el véglegesen, mikor mind az összes csavart behúztad, így lehet, hogy az elsőként "bikára" megtépett csavarban még lesz egy negyed vagy fél fordulat.

2013. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem köszi, a sorrend meg hogy felemelem és úgy lazíatom ki, erre rájöttem volna ha már emelőn van, de akkor lehet megpróbáltam volna hogy ha hátsókerékkel történik akkor behúzom a kéziféket, ha az elsővel akkor meg berakom sebességbe!
2013. ápr. 12. 21:11

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!