Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a költségeket nézzük...

Ha a költségeket nézzük jobban megéri még egy 50-es motor igaz?

Figyelt kérdés

20éves vagyok. Igazából közlekedésre kell suliba járni meg elmenni túrázgatni... Ha az 50es jogsit csinálom akkor szinte fele annyi meg nem kell vesződnöm átiratással meg papírokkal, műszaki stb. Meg kevesebbet fogaszt. 50esek között van olyan max 200ért ami azért megy rendesen meg jó kis motor (inkább tereb kellene de nem fontos)

Ja és szerintetek is jobban járok anyagilag mint egy 250eesel?


2013. ápr. 7. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyagilag akkor jársz még jobban ha biciklit veszel, vagy még azt sem és gyalog jársz, esetleg tömegközlekedéssel.

A motorozásnál ( hacsak nem munkáról van szó - futár, postás stb. ) szerintem nincs olyan, hogy megéri vagy nem éri meg - csak a pénzt nézve. Ez hobbi és anyagi áldozatokkal jár, nem fogsz belőle jól anyagilag kijönni, ellenben olyan élményt nyújt amit nem lehet pénzben kifejezni.

A benya, a karbantartás ez mind mind pénz. Felesleges a pénzügyi részét nézni, egy dolgot kell - de azt helyesen - eldönteni: megengedheted magadnak e vagy sem.

Szerintem a 50 ccm-es kategória nem az a terepes/túrázós, "lefutok" térképről kategória. Jó vele elszaladgálni a városban, esetleg esetenként 10-20km-t gurulni vele, de ennél többre nem alkalmas - ez az én véleményem. Imádom a kis röfögőt, de eszembe se jutna vele elindulni messzire - mellette van egy literes sportmotorom.

Egy 250-es gép annyival nyújt többet amennyivel drágább szerintem. Többe került a fentartása, "nagyobb" jogosítvány kell rá ( nem véletlenül ) és egészen más vezetési élményt nyújt.

2013. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát tudod diákként nem engedhetek meg magamnak akármit. Ha tehetném vennék egy fasz@ motort, de nem tehetem. Elszaladgálni suliba a koliból megy nyárra hazahozni haverokkal a városba mászkálni kéne. Persze ha saját keresetem lesz biztis veszek nagyobbat. De a kérdés az, hogy olcsóbb a fenntartása ugye? És mi az 50es kategóriába amit érdemes megvenni?
2013. ápr. 7. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább a 2 között lenne jobb. A1-es jogsi (125ccm-et és 11kw-ot meg nem haladó gépre ugye) sem sokkal drágább, de azért az már motor, amivel nem csak max 40-el döcöghetsz.

Fenntartása szintén nem sokkal több.

2013. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, egy 125-ös semmivel sem fogyaszt többet (van, amelyik még kevesebbet fogyaszt, mint egy 50-es), és a költségei is nagyon alacsonyak, és tud is annyira gyorsulni, hogy ne legyél akadály az autósok számára. És egy 50-es jogsi árából már szinte kijön az A1.
2013. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!