Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a dízeles és...

Mex11 kérdése:

Mi a különbség a dízeles és benzines autók vezetése között?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy vezessük ezt és azt?

Miben kell másképp?


2013. ápr. 6. 15:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%

Persze h nem, tudom jol mire kepes egy 3.0 td. Gyors. Naes? Akkor is egy kerrego traktor, soha nem fog ugy szolni, mint egy bitang benzines.


Nem rolad beszelek most, de az emberek nagy resze pont azert van ugy oda a dizelert (amellett, hogy jobban fogyasztanak), mert altalaban a kis 1.2-es 1.4-es szivo benzinesbol ulnek at egy hasonlo, vagy kicsit nagyobb kobcentis dizelbe, aztan persze, hogy elkonyvelik, hogy a dizel mennyivel jobb. Pont ok azok, akik valszeg eletukben nem vezettek meg egy 2-3 literes, 4-nel tobb hengeres, neadjisten feltoltott benzinest. Pedig az "auto" ott kezdodik csak igazan :)

2013. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Oszinten, ha a fogyasztas nem lenne fontos tenyezo, ki a fene jarna dizel autoval? Tudom, van nehany megszallott, aki meg ha a lotto 5-ost megnyerne akkor is tadeval jarna, de a tobbsegnek a dizel kenyszer.


Ja persze, az 1.2es porszivo motoros benzines helyett en is inkabb az 1.9td-t valasztanam...szerencsere nem szorulok ra, hogy ilyen donteseket kelljen hoznom :)

2013. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%

"Pont ok azok, akik valszeg eletukben nem vezettek meg egy 2-3 literes, 4-nel tobb hengeres, neadjisten feltoltott benzinest. Pedig az "auto" ott kezdodik csak igazan :)"


Az autó ott kezdődik, hogy 4 kereke van, nem ló húzza és gyorsabb, mintha futnék. A kocsira átvetített f.szméregetés pedig ott, ahol te tartasz. Mondom ezt benzines autó tulajként.

2013. ápr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nincs nagy különbség a kettő között.


A dízelnél ne lepőd meg ha induláskor 1-esben hiába nyomod neki a gázt, nem fog gyorsulni épphogy lépésben elindul. De aztán feljebb váltva megjön a nyomaték és nagyon jól húz.

A váltások egy kicsit mások, de azt érezni, hallani fogod mikor kívánja a váltást. A dízelt talán nem kell annyit váltogatni. Nekem pl 3.-ban elvan 30 és 60 km/h között kényelmesen.


Ha turbódízel autóról van szó, arra érdemes még odafigyelni, hogy nagy tempó után pl ha autópályán kiállsz tankolni vagy egy pihenőre, kicsit hagyd alapjáraton járni, hogy vissza tudjon hűlni a turbó.


Írom ezt úgy, hogy ugyan abból az autótípusból van benzinesem és dízelem is közel azonos teljesítményben.

2013. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!