Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízelek nyomatékosabbak,...

A dízelek nyomatékosabbak, mint egy vele azonos térfogatú benzines motorok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 20:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy egy jó szívó benzinesnél meg nincs is jobb a világon, csak nagyon ritka a jó szívó benzin, főleg manapság. A BMW régi sorhatosai, az Alfa Romeo aresei v6osai, ezek voltak még az igazán finom motorok. Sajna nem gyártják már egyiket se :(
2013. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen igen! A dízel traktorba való! :P Én nagyon szeretem mondjuk a ford benzineseit is. a 2 literes pazar vezetési élményt ad.
2013. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát jah, mostmár az autógyártás nagyon kezd elfajulni. Nekem nagyon nem jönnek be ezek a turbós benzines motorok, már lassan egy benzinesre is ugyanolyan sokat kell költeni, mint egy dizelre, cserébe cserébe annyit fogyaszt, hogy nem győzöd tankolni. Szerintem egy mai 1.4-es 150 lovas turbós benzines motor soha nem lesz olyan jó, és nem fog olyan vezetési élményt adni, mint egy sima szivó 2.0-2.5 literes 150 lovas benzinmotor. És olyan jó motorok sem lesznek már, mint a régi sorhatos BMW motorok, vagy a dizeleknél a VW régi öthengeres dizelmotorja, vagy az adagolós 1.9 TDI. :(
2013. ápr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert minden eldobható. Szvsz technikailag nagyon is jók ezek a mai kis túrós mocik, csak nincs hangulatuk, és rövid lesz az élettartamuk nagyon. Fogyasztói társadalom...
2013. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

ma 17:50

Én írtam a 90 %-ban szívó benzinest, és nemcsak az új autókra gondoltam, hanem összességében a használt autó piacra is.

2013. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát a használt autó piacon tényleg sok még a szívó, de szép lassan ki fognak pusztulni onnan is (sajnos).
2013. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Még ma is gyártanak 8 szelepest. Akkor szívót is fognak 10 év múlva is. Na meg hiába tervezgetnek. A kereslet nagyban beleszól ebbe. Sokan gondoljuk úgy, hogy benzin turbót nem vennénk. Ez a csoport is meg fogja kapni amit szeretne. Sor 6-ost gyárt még egyáltalán valaki? Vagy sor 5-öst? (szerintem már nem)
2013. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hat nemtom, szerintem a harmadik vilagon, es a szupertsport kategorian kivul mar nem nagyon gyart senki szivomotort, ha meg megis, akkor hamarosan abba hagyjak. Egyszeruen a buta kornyezetvedelmi eloirasoknak igy tudnak csak megfelelni az autogyarak, az mar senkit nem izgat, hogy ha a turbosat meg is hajtod, ugyanannyit vagy meg tobbet zabal mint a szivo, a lenyeg h tesztkorulmenyek kozott csokkenjen a fogyi es ezaltal a karosanyag-kibocsajtas.


Esetleg meg a jenkiknel lehet jovoje a szivomotornak, ahol nem nagyon foglalkoznak ezzel, es meg mindig hetkoznapinak szamitanak a 3-4-5 literes motorok.

2013. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Emberek nagy részénél a megbízhatóság is szempont. Azt hiszem nyugton megegyezhetünk, hogy a szívó benzines kiforrottabb és megbízhatóbb. Próbáld ki mindkettőt. Hiába tud egy 1.4-es neked 150 le-t leadni, akkor is jobb érzés egy 2 literes szívót vezetni. És akkor már meg is érkeztünk még egy szemponthoz. Van akinek fontos a presztízs és a kis turbós mákdarálók eleve nem jöhetnek szóba. Lesz itt még szívó benzin 20 év múlva is nyugodt lehetsz. :) Ott írtam a példát fentebb! A 8 szelepes szívó elavultnak számít mégis gyártják még. És!!!! Veszik is. (Fiat Punto Grande, Bravo, Chevrolet Spark, Aveo, és ha keresnék még találnék példát biztos) Jómagam speciel kifejezetten szeretem a 8 szelepes motorok karakterisztikáját.
2013. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha nekem írtad, engem nem kell meggyőznöd. Magam is szívó párti vagyok.


Bár azt tegyük hozzá, hogy a turbó motor is tud jóféle lenni, csak nem ezek a mai kis szarok. Egy jó 2-3 literes turbó sor5 vagy v6 azért nem olyan szörnyű dolog :)


Valójában inkább a köbcenti az, ami érdekes, de te is errefelé tapogatóztál. 2 liter alatt én kényelmetlenül érzem magam...erre 1 másik kérdésnél már rámszóltak, hogy faszméregetés, de sz*rok bele. Nekem az autó ott kezdődik, hogy 2 liter és 5 henger. Egyetérteni meg nem muszáj :)

2013. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!