Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízelek nyomatékosabbak,...

A dízelek nyomatékosabbak, mint egy vele azonos térfogatú benzines motorok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 20:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igan hisz vaskosabb az alkatrészei nagyobbak a tömegei tehát nyomatékosabb
2013. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

És attól miért következik, hogy nyomatékos kell legyen?

Egyébként a szívódízel nem nyomatékosabb a szívóbenzinesnél.

Valamennyire nyomatékosak, de az amiatt van, mert alacsony fordulaton üzemelnek, így nem lehet a teljesítményt a fordulatszám növeléssel növelni, hanem a szelepek vezérlését úgy határozzák meg, hogy alacsony fordulaton is legyen benne forgatónyomaték.

2013. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Persze de ez nem jelenti azt, hogy sportkocsi, mint ahogy azt sok nagyon buta ember gondolja. ;)
2013. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A mai dieseleknél már teljesen felesleges szívó dieselről beszélni, mivel már csak turbósok vannak. És egy mai td még többet is tud mint a mai benzines ugyanakkora ccm esetén.

Más kérdés hogy a benzinesek is kezdenek ráállni a turbós motorokra, és az már egy másik kategória.

2013. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
Turbódízelt szívó benzinnel összehasonlítani felesleges, kedves előttem hozzászóló
2013. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Azért nem felesleges összehasonlítani a td-t a szívó benzinessel, mert ha diesel autót veszel, akkor milyet kapsz? Turbósat.

Ha benzines autót veszel milyet kapsz? 90%-ban szívót.

Tudom hogy alapból a szívó benzines jobban megy mint a sima diesel, de a turbó már hozzátartozik a diesel motorokhoz. Ugyanúgy az új benzinesek egy részéhez is már hozzátartozik.

2013. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy azonos erejű turbódizel és turbóbenzines közül a dizel a nyomatékosabb, és fele annyit fogyaszt.
2013. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Valóban nem felesleges összehasonlítani. Egész egyszerűen azt válaszd meg, hogy mire van szükséged. Ha sportosan akarsz közlekedni, akkor az üzemanyagba fog kerülni és benzinest vegyél. (szerintem a benzinmotor sokkal megbízhatóbb is, de nem csak szerintem olcsóbb a szervizelése is) Egy dízel nem fogja szeretni a várost, az ugráltatás, meg ha pörgeted. Viszont cserébe gazdaságosabban fogyaszt. A nagyon sok lóerő az sportosabb vezetésre való, a nagyon sok forgató nyomaték meg vehemens, kevés visszakapcsolással járó autózásra. Ettől független, Igen! A dízel okkal nyomatékosabb.
2013. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Ha benzines autót veszel milyet kapsz? 90%-ban szívót."


Melyik évszázadban? :D Mert ma már biztosan nem.

2013. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: ha mindkettő azonos feltöltésű, tehát nem feltöltött (szívó) vagy feltöltött (turbó, kompresszor), akkor igen, azonos térfogat mellett szinte mindig nyomatékosabb a dízel.


Kérdés, hogy számít -e. Egy jóféle tb motor megvan 150-200 le, mellé 250-300 nm, ez egy 2 tonna alatti autónál mindenre elég. Ha nem az üzemanyagon történő spórolás a cél, én biztos nem vennék dízelt, az traktorba való :)

2013. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!