Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet leszedni olajat a...

Hogy lehet leszedni olajat a motorból?

Figyelt kérdés

Van egy kawasaki zzr ex250-es motorom.

Olajat cseréltem benne nemrég szűrőstül.


A gépkönyv szerint 1,9L olaj kellett bele. Ezt én bele is töltöttem. Ám elfeledkeztem arról, hogy mindig marad valamennyi olaj a motorba, most is így volt. Így most túl van tölve, a max jelzés felett van (nem tudom mennyivel, mert csak egy kis ablak van benne egy min-max jelzéssel, de az most tele van).


Hogy tudnék leszedni belőle 1-1,5 dl olajat? Kb. ennyi lehet benne a felesleg.

Az olajleeresztő csavart nem akarom kicsavarni, mert marha szar helyen van.


Próbáltam leszívni az olajbetöltőn egy vékony csővel, de nem sikerült.


Valakinek van egy jó tippje?



2013. ápr. 2. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Olajleereszto csavarnál vagy megkeresed a nyomo csövet ami megy a hütöbe(nem tom h van e neki olaj hütöje csak tip) és leveszed a csövet és rá inditasz! Azért ne gyujtsd be..... Ezt azért végsö esetben ajánlanám csak! Vagy a z o.hütöröl leveszed a csövet és kiengeded a hütöböl! Azta a 1.5 decit! Jó szorakozást! Ird meg h hogy sikerült!:-D
2013. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne bonts meg semmit.az jó, hogy az olajbetöltőn visszaszívod, csak nem mindegy, hogy..ehhez egy nagyobb erősfalú flakon is kellene, amibe ömlik, és nem a vékony csövön egyből a szádba...szóval: a vékony cső a flakonba, abból meg szívod a levegőt..(én a kompresszor szívójára kötöttem)
2013. ápr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valahogy sajnos nem tudom beledugni úgy a csövet, hogy a vége elérje az olajat. A betöltő tartály és a valós olaj között van valamiféle átjáró?
2013. ápr. 3. 09:12
 4/6 anonim válasza:

Terelő lemez van benne. Szigszalagoz rá egy kisebb szívószálat a gumicsőre és köss rá egy kompresszort kapcsold szívásba és kifogja szívni gyorsba az olajat. Hajrá

Vagy lereszted újra és betöltesz annyit amennyi kell belőle. Jobb ötletem nekem sincs!

2017. jún. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne kinlódj! Ne szivogasd! Csak hideg motornál tisztítsd meg az olajleeresztő csavar környékét, engedd le az olajat egy tiszta edénybe. Tölts vissza annyit, hogy ne lépje túl a nívó maximumát.
2017. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Semmi sem történik ha fél literrel több olaj van a motorban. Így van tervezve...
2019. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!