Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent ha fehér olaj jön...

Mit jelent ha fehér olaj jön le a motorbol? (simson s51)

Figyelt kérdés
Ma lengetem a motrombol az olajat mitől tiszta tej fehér?
2013. ápr. 1. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nemtom milyen olaj volt benne, de egyes olajok vízzel oldva emulzió alkotnak, mely fehéres színű. Forgácsoló gépeknél használnak ilyet hűtésre+kenésre. Lehet hogy hasonló olaj került bele, az hogy a víz honnan jött azt nemtom.
2013. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól fehér mert víz került bele vagy sokat állt kint a szabadban és lepárásodott .meg gondolom nem tavaly volt olajcsere benne...
2013. ápr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor megvettem az enyémet abból is fehér olaj jött le. Ez a víztől van. Gondolom már pár éve benne volt az az olaj.
2013. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1 honapja cseréltem le
2013. ápr. 1. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű hogy valami oknál fogva vízesedett az olaj.

lehet hogy esőben mentél vele,lehet hogy a hajnali órákban lepárásodott.

Ez a simónak az olaj keni a főtengelycsapágyakat is?Mert akkor lehet hogy simeringprobléma is,bár akkor meg füstölne kegyetlenbe a motor.

2013. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
S51-nél a benzinben levő olaj keni a főtengely csapágyakat is. A Starnál kente a váltóolaj.
2013. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az a helyzet hogy beindítod, és melegedés közben pára képződik, ami lecsapódik az olajban, és ha nem melegszik fel eléggé a motorblokk akkor benne marad a pára/víz az olajban ami miatt elkezd megromlani, és befehéredni! tehát ha beindítod belemegszik akkor nem árt totál felmelegednie hogy kipárologjon az olajból a víz, legalábbis 4ütemű járműveknél ez a helyzet, ezért is nem szabad a 4 ütemű nagymotorokat is csak úgy beindítgatni járatni egy 10 percet tehát ami nincs napi használatban azt nem kell indítgatni kis távokra! egy felmelegítés után minimum kéne menni 10 km-t!
2013. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha 1 hónapja cserélted le akkor minek cserélted le megint?
2013. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mer láttam hogy fehér a nívón azért.
2013. ápr. 1. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!