Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki előtti átvizsgáláson...

Műszaki előtti átvizsgáláson és a vizsgán bent tartózkodhatok a műhelyben, hogy lássam mit cserélnek ki és mit számláznak?

Figyelt kérdés

Jövőhéten kell vizsgáztatni a kocsit és szeretném saját szememmel látni a dolgokat ami cserére kerül meg ami le lesz számlázva. Anyukám vinné egyedül a kocsit, de jobb szeretnék én is ott lenni. Kerepesi út 85-be kell menni. Amennyiben nincs baja kocsinak és átmegy a vizsgán 20290Ft lesz összesen. Persze ha baj van és elromlott valami cseréljék ki ,de aztán ne 50ezres számlát adjanak oda...

Esetleg tapasztalatok?


Köszi a válaszokat.



2013. ápr. 2. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt szervize válogatja, konkrétan azt a helyet nem ismerem, de volt már olyan szervíz ahol nekem is mondták, hogy foglaljak helyet a váróban, én meg mondtam ha már ilyen horribilis összeget kifizetek a kocsira szeretném nézni mit csinálnak rajta, és akkor beengedtek.
2013. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem! hát jogos is. lehet nekem is ezt kéne tennem, vagy mondani hogy autószerelőnek tanulok és esetleg be engednek.
2013. ápr. 2. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy téged - mint fiatal laikust - úgy ver át egy szakember ahogy akar, ezért aztán tökmindegy, hogy ott állsz-e felette vagy sem! Ha kicsit rátartibb a szaki, akkor már csak azért is behúz a csőbe...

:D

Ha meg rámutat valamire, hogy cserélni kell sok ezerért, akkor mit csinálsz, szakértőt hívsz, vagy bólogatsz?

XD


Inkább bízz meg bennük, és mutasd is ki a bizalmat, lehet így jársz jobban.

:)

2013. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én műszaki vizsgán is ott álltam az autó mellett és általában sima szervizeléskor is.

Nem azért mert nem bízok a szerelőmben, hanem azért mert érdekel a téma. Szeretem látni milyen belülről az autóm, mi milyen állapotban van rajta, hogy működik, stb...

Igaz, egyszer vittem egy másik szervizbe is, ahol nem tudtam ottmaradni. Ott csak a végén megkaptam az autómat meg egy hat számjegyű számlát. Ekkor voltak olyanok, hogy érdekes módon belekerült az autóban pár plusz kilométer, amit nem is említettek (az autó mozgását semmilyen módon nem befolyásoló elektromos javítás volt, ami nem indokolt próbakört) meg ilyen apróságok...

2013. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pontosan azért szeretném ezt tenni mert megakarom előzni amit a kedves utolsó hozzá szóló írt. Igen laikus vagyok de nem mindegy, hogy egy vezérműszíj cseréért el kér 25ezer forintot vagy elviszem máshova meg csináltatni és kevesebből kijövök, aztán még mindig vissza tudom vinni vizsgáztatni...
2013. ápr. 2. 22:21
 6/7 Vizéli László ***** válasza:
Hát én maszek szerelőhöz szoktam vinni az autót. Műszaki előtt is át szokta nézni, ha van valami azt cseréli. Ő viszi el műszakira is így nem ér meglepetés. Mindig hibátlan állapotba kerül az autó műszakivizsgára, csak a vizsgadíjat kell fizetni. Bár ha nincs autószerelő ismerősöd akkor azt gondolom ugyan mind 1 ha a vizsgán cserélik ki a hibás alkatrészeket.
2013. ápr. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Részben ez is problémám, hogy nincs autószerelő ismerősöm és ezért tartok a vizsgától meg ezektől. Eddig ismerős intézte, de történtek dolgok és ezért én magam intézem.
2013. ápr. 3. 07:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!