Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most volt átvizsgáláson a...

Most volt átvizsgáláson a nemrég vett öreg autóm. Az alábbi hibákat találták (lásd lenn). Meddig húzhatom ki ezekkel napi használat mellett? Ha több ütemben javíttatnám, mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Ezek a hibákat találták:

-2 hátsó gumifékcső repedezett

-generátor szíj repedezett

-bal első segédstab. lóg, kiszakadt a gumi

-2 első talpas gömbfej, kiszakadt a porvédő

-jobb alsó lengőkar hátsó szilent csere

-fékbetét elől 4 mm (tárcsával együtt kell cserélni)


2012. dec. 26. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A fékkel kezdeném.


A többi kibír még pár hetet, akár hónapot, ha reltavíve keveset használod az autót. A fékbetét is el lesz még egy nagyon kicsit, ha "lassan" mész az autóval, így keveset fékezel és finoman. Azt tudod nézegetni elemlámpával, nappal szabad szemmel is, hogy még mennyi van rajta. A tárcsa miért cserés?

2012. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A futóműves dolgokat együtt kellene megcsinálni, hogy ne kelljen újra meg újra szétszedni azt (utolsó 4 tétel). Én ezekkel kezdeném. Aztán generátor szíj, végül fékcső (azért nem mindegy melyik mennyire repedezett).
2012. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ez nem egy olyan nagy összeg, hogy egyszerre ne menne, mivel a futóműves dolgokat tényleg egyszerre kellene megcsinálni, az első két tétel már nem dob rajta túl sokat
2012. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A futómű alkatrészeket tényleg egyszerre kéne megcsinálni. A fékkel, meg a generátor szíjjal nem játszanék így sokáig. Minél előbb csere.
2012. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Több hónap várakozást úgy látom senki sem javasol (napi használat mellett), pedig én szerettem volna még kihúzni vele (elég bizonytalan most az anyagi helyzetem).

Első válaszadónak: én sem tudom, miért kell a tárcsát is cserélni, csak ezt mondták a szervizben.

2012. dec. 26. 14:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen típus? Hány éves?
2012. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zsolt75 ***** válasza:
Mindenképpen a fékkel kapcsolatos a legfontosabb. A többit meg érdemes mielőbb, de ha belegondolsz minek várni? Maguktól nem javulnak meg, esetleg több hiba lesz. (PL a porvédő nem véd a portól és tönkremehet más alkatrész is)
2012. dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Maximum addig ne használd az autót. Vagy az nem megoldható?
2012. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Napkiraly ***** válasza:
Egyedül a fék amit látni kéne, a többivel még megkerülöd a földet. Elég vastag gumiból szokták azt csinálni, szerintem azzal se lehet gond. Én simán megkérdeznék másik szerelőt, a fékcső ami veszélyesebb,meg ha elkopik, akkor a betét
2012. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Zsolt75-nek: én sem szívesen várok, csak momentán, mint már írtam, elég bizonytalan az anyagi helyzetem, egész pontosan a munkahelyem. A köv. 1-2 hónapban fog eldőlni, maradhatok-e vagy sem (tulajdonosváltás, tömeges létszámleépítés).


Az autó Ford Fiesta, 1997-es.


Napkirálynak külön köszönöm a választ! Én is úgy gondolom, hogy a fékkel kell kezdeni, a többi talán kicsit várhat (pár hónap). Jó lenne megnézetni más szerelővel szerintem is, de az újabb pénzkiadás. Munkába járáshoz kell a kocsi, így nem tudom nélkülözni. Napi 20 km-t teszek meg vele, jó terepen (főútvonal), többnyire városon kívül.

2012. dec. 27. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!