Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor cseréljem az olajat?

Mikor cseréljem az olajat?

Figyelt kérdés
Gyárilag 20000 vagy 1 év van megadva.Én évente 6-8 ezer km-t megyek vele főleg rövid szakaszokon.Cseréljem évente vagy elég ha másfél évente cserélem kb 10000 km-enként.

2013. márc. 28. 11:36
 1/9 smitwesson ***** válasza:

Ha a garit meg akarod tartani akkor ez nem választható, hanem amelyiket hamarabb eléred, jelen esetben az 1 évet.

Ha már nem garis akkor csalhatsz kb fél évet vagy évet is de tudd, hogy ha fáradt olajjal hajtod a vasat az hamarabb károsodik, jobban amortizálódik.

2013. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
1 év? hülyeség 1 évente lecserélni! vagy kettő évente vagy 15.000 km-enként! minden autószalonokban eg mindehol azt mondják hogy az olaj kettő évig bírja, tehát le kell cserélni 2 évente, mindegy hogy mennyi km van benne akkor is 2 évente le kell cserélni! de ha belemegy a friss olajba egy hónap alatt a 15.000km akkor is le kell cserélni, tehát, érted!
2013. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 smitwesson ***** válasza:

az 1 év hülyeség?

Gratulálok!

Tisztelt kérdező, vedd a fáradtságot és nyiss ki egy szervízfüzetett, ott konkrétan le van írva, hogy ha meghaladod a megadott km-t, van az 1 éves időintevallumot, megszüntetik a garanciát. Szerinted mért?

2013. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vizéli László ***** válasza:
Nekem évente vagy 15000km-ként kell cserélnem. Nem garis az autóm, de nem is kockáztatok azzal hogy tovább használjam. Nekem annyiból jó hogy még 2 hónap mire elérek az 1 évhez és még 2000km van a 15000-hez így nagyjából egyszerre lesz meg az 1 év és a km is.
2013. márc. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egyik autómat viszonylag sokat hajtom és azt is nagy sebességgel autópályán. A 20.000 km-t nagyjából egy év alatt el is érem, így ekkor cserélem az olajat. (Bár már nem garanciális.)


A másik autóm inkább csak hobbi autó. Öreg, 30 éven felüli. Évente 1000 km alatt fut. Az alacsony futásteljesítmény miatt (tudom, hogy akkor is kéne 1 év után, de eddig semmilyen hátrányát nem vettem észre évtizedek alatt sem) 2 évente cserélem az olajat, általában a műszaki előtt. Persze ebbe is jó minőségű olajat rakok, nem a legolcsóbbat.


Szóval ha van rá lehetőséged, évente cseréld.

2013. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

"Gyárilag 20000 vagy 1 év van megadva."


Akkor 20000 km VAGY 1év után. Amelyiket előbb eléri.


Nem hasraütésből találták ki, az olaj is kopó alkatrész, sőt, ez a legfőbb kopó alkatrész. Az olajcsere utáni első beindítástól kezdve folyamatosan terhelés alatt van, ugyanis az égéstérből átkerülő kémiai anyagok szépen elkezdik roncsolni a szerkezetét ,"megenni", úgyhogy akkor is le kell cserélni ha csak 5000km-t mész egy év alatt.

2013. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem 15 vagy 1 év. 10ezrenként cserélek, így egy évben max 2 olajcserém van.

Max 1év.Kollégám 4-5ezret megy egy évben.Max évente cseréli.

2013. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A hétvégén lecserélem az olajat.
2013. márc. 28. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél!


(már csak az a kérdés, milyenre?)

2013. márc. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!