Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto polírozás házilag, hogyan?

Auto polírozás házilag, hogyan?

Figyelt kérdés
Vettem 2fajta auto polírozó krémet. Mivel kenjem fel,és hogyan? Aki ért hozzá, és csinált már ilyet ha leírná,hogyan,és mivel csináljam megköszönném.

2013. márc. 12. 20:10
1 2
 11/16 anonim válasza:
géppel egyszerűbb lenne?
2013. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
géppel fennáll a karcolás, fényezés sérülés veszélye...
2013. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm is azt hitte, hogy áá megy ez neki, neten utánaolvasott, aztán sikerült is elcsesznie a golfján a fényezést. :) Ez egy külön szakma, inkább szakember ajánlatos..
2013. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 motoros1991 ***** válasza:
90%

sziasztok!

Ha házilag akarsz polírozni és sikert akarsz elérni valamint azt is akarod hogy látványos és tartós legyen, azt csak komoly polírpasztával érheted el… trutle wax meg egyéb ilyen termék csak ideiglenesen nyújt magasabb fényű csillogást a felületnek az első pár mosásig… aztán amikor az apró karcokból kimosod a viaszt ujra bemattul a felület…. egy felületen hogy tartós fényes felületet elérj fel kell polírozni néhány jó minőségü polírozó szer ( 3M, Farécla.. stb) rengeteg van de ezek a leg elterjedtebbek. a lényeg az a polírozásnál hogy ha a fényezéshez nyult akkor mindig sebészi tisztasággal kell dolgozni mint az orvos a műtőben, a felületet le kell tisztitani maximálisan por és zsír mentesre, aztán fel kell hordani a polír pasztát a felületre és én azt mondom a kézi polírozást el kell felejteni… ha komoly változást akarsz elérni szükséged lesz egy polírozó gépre és egy polír korongra ( szivacs korong ) nos ha ezek megvannak ugye felhordod a felületre a pasztát a gépet neki engeded a felületnek nem kell rányomni csak a saját súlyánál fogva normálisan engedni először lassú fordulaton kell járatni hogy a korong szépen szét kenje mindenütt a pasztát aztán lehet növelni a fordulatot és közben permetezni tiszta vizzel hogy állandóan vizesen csiszoljon illetve polírozzon a korong. És ezt a müveletet egészen addig kell folytatni amig a felület ki nem fényesedik teljesen de ezekkel a szerekkel álltalában nagyon hamar el lehet érni a fényes felületet. Amikor ez kész le kell mosni a pasztát és egy mikroszálas kendővel le kenni félkemény viasszal a felületet és kész is a polírozás igy röviden. Egy ilyen művelethez szükség van egy polírozó gépre de nem a tescosra ami egy sportkormányra hasonlít mert az semmire nemjó max repülőt dobálni, hanem ami egy flexre hasonlít, aztán egy polír korongra , és egy pasztára meg egy viaszra kb ezeknek az ára 25-30 forint amivel már norális eredményt el lehet érni. Persze a szereknek az ára meg a jóságának a határát csak a csillagos ég határozza meg de ennyiből már lehet polirozni.

2013. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 motoros1991 ***** válasza:
Egyébként hogy hejesítsek jók a turtle waxos szerek de a már felpolírozott felüleletre a későbbiekben kenve, mert azok a karcokat nem szedik ki csak ideiglenesen feltöltik a lakkozás felszinével eggy szintben és nem látszanak, a polírozással pedig a karcokat ki csiszolod belőlle és igy ki egyenlíted a szintkülömbséget és így tünik el végérvényesn a karc.
2013. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Ciri válasza:

Sziasztok!


Utanna olvasgattam neten es megprobaltam,sokat guriztem vele nagy melo volt. Sajnosa vegeredmenyem az lett h ahol kevesebb is lett a karc ott is tiszta hologram lett az auto:S Barhogy szöttyöztem vele nem tuntek el:S ugy dontottem nagyobb kart csinalok mint hasznot.Neten korbe neztem es www.auto-polirozas.com on talatam egy sracot. iszonyat jol meg csinalta. Merem ajanlani mindenkinek! En tobbet nem szenvedek vele.meglepodtem, nem is draga es iszonyat sokat dobott az auto küllemen!

2014. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!