Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere? Olajat szeretnék...

Olajcsere? Olajat szeretnék cserélni x17dt motoros B vectrámban.

Figyelt kérdés
Még nem cseréltem sose olajat, nem hiszem hogy különösebb gondot jelentene, de lenne egy olyan kérdésem hogy halottam valami motorblokk tisztító folyadékról amit a motorba kell önteni, járatni a motort, utána lecserélni az olajat. Létezik ilyen, mi a neve, hogyan kell használni? Megéri a pénzét?
2013. márc. 12. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

motormosó olajnak hívják,de ma már nem divat ,

-gyorsított eljárással cserélik már a szervízben is : régi olaj ki-új olaj be,azt mehet a majom az autójával a kasszához,

2013. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:

[link]

[link]

speciális fogóra szükség lesz az olajszűrő levételéhez,a szűrőt a tövénél fogd meg a fogóval,ha szúszik akkor tekerd be csiszolópapírral a szűrőt és úgy fogjál rá a kulccsal.

2013. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. márc. 12. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell speciális szerszám egyszerű csőkulcsal szedem le az olajszűrőt kicsit behorpadhat ha túl szorossan huzták rá de hát már ugyis rossz.

az újjat elég kézzel meghuzni vagy egy rongyal erősebben rácsavarni.

2013. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Üzem meleg motornál, kicsavarod az olajleeresztőt. Lefolyik, nemárt a beöntőt levenni. Közben vedd ki az olajszűrőt és tedd a helyére az újat. Nem vagyok képben ebben milyen, komplett házas vagy csak filteres. Ha filteres akkor egy 36-os kulcs kell hozzá, és cserélni kell a tömítő gyűrűket is.

Ha megállt a csepegés a leeresztőnél akkor vissza csavarod a csavart. Fel lehet önteni az új olajat és kész. Egy óra alatt meg van. Arra ügyelj még, hogy sík területen állj a kocsival, ne dőljön semerre. Mert akkor nem folyik le jól.

2013. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!