Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo ticon most cserélnék...

Daewoo ticon most cserélnék jobb oldali lengőkart?

Figyelt kérdés
kiszakadt a gumi rajta és megette a por meg a kosz és kopog ha kicserélem fontos futóművet állítani mert sokan mondják hogy elmegy a futómű beállítás miért?
2013. márc. 11. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A Lengőkar fix szerintem. A kormány összekötő gömbfejre gondolhattak.
2013. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ennél a tipusnál a lengőkar egybe van a talpassal és kompletten csere de mindenki azt mongya hogy ujra be kel állítani a futóművet?
2013. márc. 11. 21:33
 3/3 Napkiraly ***** válasza:

:D

Ezen semmi nem megy el,annyiszor cseréled ahányszor akarod. Egyedül kormánygömbfej cserénél tudod elállítani.

Nem árt párban cserélni, nekem volt jobb és bal oldalt másféle és egyik irányba húzott.

Ha az olasz 5000 forintosat veszed, az 10ezer km-t bír.

Ha a német 12ezer forintosat, akkor az jobb mint a gyári.

Ha elfogadsz egy tanácsot: 3 helyen van rögzítve. A gömbfejnél kezded, legjobb ha leoldod a tőcsavart, és kiveszed a féltengely, akkor fölülről hozzáférsz a gömbfejhez és egy rúddal kiütheted (oldalt persze a csavart vedd ki előtte). Ha nincs szerszámod, akkor hagyd a tőcsavart,anélkül is ki lehet ügyeskedni.

Ha a gömbfej kint van, kiveszed a sasszeget a stabilizátorból, lecsavarod az anyát, szilent kijön.

Utána belül tartja egy hosszú csavar.

A beszerelés fordított sorrendben megy. A stabrúdon kell nagyon meghúzni az anyát, mert az lecsavarodhat.

Profi módban ha mindkét oldalt cseréled (én így szoktam), akkor elől leoldhatod a stabrúd rögzítőit, és ha bent van mindkét lengőkar, akkor emelővel lehet a stabrudt visszatenni a helyére és felrögzíteni a bilincseket (ekkor sem állítódhat el)

2013. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!