Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ritka a Q betű rendszámo...

Miért ritka a Q betű rendszámokban?

Figyelt kérdés

Békés megyében eddig három autót láttam, aminek a rendszámában volt Q betű: AEQ, AVQ és HPQ

Pedig elvileg – feltéve, hogy egyenletes az eloszlás – minden 9. autón kéne lennie ilyen betűnek...


2009. szept. 14. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
van is. más területei is vannak az országnak -.-
2009. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Marhára nem értem, hogy jött ki neked az a minden kilencedik. az abc-nek 26 betűje van.
2009. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A HPQ az céges auto, csak ugy mondom!
2009. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Másodiknak: de 3 betű van alapállapotban egy rendszámon, így 3-szor akkora az esély. Pontosan 1/26*3*100=11,538%
2009. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért mert messziről könnyen összetéveszthető az o betűből amiből szintén nincs sok.Na meg a 0(nullával)amely igen gyakori lehet a vett rendszámokban.

Ez egy rendőrségi info volt nekem.

2009. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az utolsó 'Q'-ra végződő rendszám az AWQ-999 volt, az utolsó 'O' végű az illetve AWO-999. Azóta nem lehet O vagy Q a rendszám betűinek végén (de kért rendszámok esetén igen), és Q a középső betű sem lehet. AQQ és AQW betűkombinációk viszont voltak."

forrás: [link]

2009. szept. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én második.

Matekórán oda kellett volna figyelni.

Az első helyen állhat 26 betű a másodikon is 26, a harmadikon is.

az 26*26*26. Persze ennél kevesebb, mert még csak az M-nél tartunk, 3 azonos betű nem lehet, a végén nem lehet Q és még egykét solog, de úgy minden 500. autó rendszámában lehet Q betű.

2009. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!