Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 80 km/h fölött "ugrál" a...

80 km/h fölött "ugrál" a kocsi, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

olyan gondom lenne, hogy van egy 120 L-es Skodám és mostanában azt csinálja, hogy amikor 80-90-re gyorsítok fel, akkor elkezd ugrálni. A vízhőfokmérő azt mutatja, hogy minden rendben. De mégis amikor megállok és lecsavarom a fedelet, akkor forr a víz.

Valaki a "nagy öregek" közül tudna valami praktikus tippet adni, hogy mit tegyek?

Előre is köszönöm a segítséget.



2013. márc. 9. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Rázz vagy ugrál? Mert ha ráz akkor a gumiaid rosszak. Ha ugrál azt nem tudom.
2013. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos nem a gumik. Valami motorikus hibára gyanakszom.
2013. márc. 9. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel a hűtőrendszer túlnyomásos rendszer így normális állapotban 100°C fölött lehet a hőfok, anélkül hogy forrana a víz. Ha viszont lecsavarod a fedelet megszünteted a túlnyomást, a víz pedig felforr.

Figyelni kelletett volna tanfolyamon, meg szerintem a skoda hűtőjén is rajta van hogy meleg motornál ne piszkáld. Bár majd ha egyszer arconcsap a gőz megtanulod.


Az ugrálást nem tudom hogy érted, de lehet hogy a kerék nincs kicentrírozva, ezt egy gumis meg tuja nézni és csinálni. De az is lehet hogy a motorral van gond.

2013. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előgyújtás probléma lesz szerintem,vagy esetleg megpróbálhatsz 0.5-el nagyobb főfúvókát tenni az első torokba,bár az nem biztos hogy segít.

Nekem anno a nagypolszki csinált ilyet de az 40-50km/h-ás tartományban,előgyújtást kellett neki adni,ahogy kopnak az alkatrészek,úgy kell utána állítani,megszakítóhézagra is vonatkozik

2013. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Biztosan nem a gumi. Mert csak egy 10-15 perc után kezdi ezt csinálni. Mintha lefulladna a kocsi. 60-nal simán megy. Csak ha onnantól gyorsítok, akkor fulladozik.
2013. márc. 10. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!